Německo - Polsko

USK vstoupilo do semifinále neohroženě. Hradec porazilo o 47 bodů

USK Praha vstoupilo do semifinále play-off jednoznačným vítězstvím nad Hradcem Králové. Obhájkyně titulu na domácí palubovce zvítězily 95:48. Druhý zápas série je na programu na východě Čech ve čtvrtek.

ZVVZ USK Praha

Hráčky USK, které usilují o osmnáctý titul a čtrnáctý v řadě, měly od začátku zápas pevně pod kontrolou. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové první čtvrtinu vyhrály 32:10, v poločase vedly 56:18 a pohodlně si připsaly 298. ligové vítězství za sebou.

Na vítězství USK, který loni v semifinále vyřadil Hradec hladce 3:0 na zápasy, se 16 body a 11 doskoky podílela Eziyoda Magbegorová, 16 bodů přidala i Maite Cazorlaová. Veronika Šípová zaznamenala 15 bodů a jedenáct doskoků a María Condeová 14 bodů, deset asistencí a sedm doskoků.