Volejbalisté Liberce po výhře nad Poitiers sahají po Final Four

Liberec - Volejbalisté Liberce udělali významný krok k postupu do Final Four Vyzývacího poháru, když v úvodním čtvrtfinálovém utkání porazili doma Poitiers 3:0 po setech 25:21, 25:20 a 25:19. V odvetě za týden se Dukla pokusí na hřišti momentálně pátého týmu francouzské ligy dobře rozehranou partii dovést do úspěšného konce. Severočechům stačí uhrát jeden set.

Domácí měli v duelu s francouzským favoritem, jehož dres obléká i bývalý liberecký nahrávač Ondřej Boula, celou dobu jasně navrch a v průběhu utkání nepustili Poitiers ani jednou do vedení.

"Nebylo to vůbec jednoduché utkání. Podali jsme ale fantastický výkon na všech postech," liboval si po utkání liberecký trenér Michal Nekola. "Ale je to teprve poločas. Také s rumunským Zalau jsme jasně vedli 3:0 a pak rozhodoval až zlatý tie-break," připomněl dramatickou bitvu v předchozím kole soutěže.Ve Francii očekává bouřlivou atmosféru. "Na zápasy tam chodí 2000 lidí. Ale dnes byli diváci skvělí i tady. Musím jim poděkovat," uvedl kouč.

Dukla Liberec - Stade Poitevin Poitiers 3:0 (21, 20, 19)

Rozhodčí: Berdnikov (Rus.), Kolos (Bosna). Čas: 79 min.