Následuje
BBV po 25 letech

Tituly jsou rozdány. Radují se Perušič s Vodičkou a Kubíčková s Kvapilovou

Ve Slavkově u Brna se rozhodlo o domácích titulech v plážovém volejbale. V mužské kategorii se z vítězství radovali Ondřej Perušič a Jan Vodička, kteří porazili Jindřicha Weisse s Martinem Tichým. Mezi ženami zvítězily Michaela Kubíčková a Michala Kvapilová.

zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Kvapilová loni i předloni triumfovala s Hoidarovou Kolocovou, která před dvěma týdny ukončila kariéru. Šampionát tak Kvapilová odehrála s Kubíčkovou a i s tou dokázala zvítězit. Nový pár ve finále porazil dvacetileté soupeřky Terezu Kotlasovou a Danielu Resovou 21:18, 21:17, když koncovku úvodní sady ovládl díky pětibodové šňůře.

"Byl to skvělý turnaj, prohrály jsme jen pár setů. Takže super," líčila po vítězném finále zkušenější z dvojice nových domácích mistryň Kvapilová. "Mám strašnou radost, byla to pro nás jedna velká výzva. To finále jsme si užily se vším všudy," radovala se Kubíčková.

Kvapilová se raduje z domácího titulu s novou spoluhráčkou

Vodička nahradil ve Slavkově tradičního Perušičova spoluhráče Davida Schweinera, který šampionát vynechal kvůli studijním povinnostem. Weiss spolu s Tichým až ve finále nestačili na nově složený pár, v němž mladík Vodička udivoval velkým přehledem. V tie-breaku zkušení třicátníci Tichý s Weissem podlehli 12:15.

Perušič byl loni se Schweinerem ve finále, z titulu se však radoval až letos s "náhradním" spoluhráčem Vodičkou. "Byla to jednorázová záležitost, navíc Honza má povinnosti i v šestkovém volejbalu. Ale potenciál má obrovský," řekl Perušič v České televizi. "Je to neuvěřitelné, to nikdo nečekal," kroutil hlavou Vodička po zisku titulu.

Překvapivý loňský šampion Marcel Mysliveček, který tentokrát hrál s Dominikem Samcem, obsadil čtvrté místo. Bronz obhájili Jan Dumek a Václav Berčík.

Mistrovství ČR v plážovém volejbalu ve Slavkově u Brna:

Muži:

Finále: Perušič, Vodička - Weiss, Tichý 2:1 (17, -16, 12),

o 3. místo: Dumek, Berčík - Samec, Mysliveček 2:1 (16, -19, 19),

další pořadí: 5. Gála, D. Kufa; R. Kufa, Melmuka; Kubala, Bíza; Maňas, Sedlák.

Ženy:

Finále: Kubíčková, Kvapilová - Kotlasová, Resová 2:0 (18, 17),

o 3. místo: Štochlová, Maixnerová - Davidová, Jakubšová 2:0 (19, 16),

další pořadí: 5. Nakládalová, Bonnerová; Hauptová, Skalníková; Lojková, Tučková; Bláhová, Dostálová. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy