Následuje
Aktuálně

Medailové žně z vodního kanálu v Krakově nekončí. V juniorské kategorii slaví Satková, Kneblová i Krejčí

Česká dominance na mistrovství světa ve vodním slalomu v Krakově nebere konce. V závodě juniorek opanovaly první dvě místa kanoistky Gabriela Satková a Tereza Kneblová, Satková přitom zlato obhájila. V juniorech přidal stříbro kajakář Jakub Krejčí, který nestačil pouze na Anatola Delassuse z Francie.

Gabriela Satková
zdroj: ČTK autor: Hladík Martin

Satková s Kneblovou zajely jako jediné z finalistek čisté jízdy. Úřadující šampionka, která letos triumfovala i na juniorském mistrovství Evropy v Liptovském Mikuláši, vyhrála o 2,58 sekundy. Kneblová už má z polského kanálu zlato z kategorie C2 mix, Satková stříbro z hlídek na kajaku.

"Fakt jsem to nečekala a nevěřila jsem, že ten titul můžu obhájit. Jízda vyšla podle představ, i když byl začátek trochu nervózní. Ale rychle jsem se dokázala zkoncentrovat a myslím, že jsem předvedla slušnou jízdu," radovala se Satková, která byla nejrychlejší i v semifinále.

Krejčí, který už v Krakově získal stříbro ze závodu hlídek, zajel rovněž bez doteku branky. Za francouzským rivalem, s nímž těsně prohrál i v semifinále, zaostal o 27 setin. "Pocity mám trošku smíšené, ale převládá radost z druhého místa a těch pár setin, to už je nic. S jízdou jsem byl hodně spokojený, i když mi na konci už trochu docházely síly. Tlačil jsem to, co to šlo," řekl Krejčí.

Satková obhájila zlato na juniorském MS ve vodním slalomu

Závodníci do 23 let na stupně vítězů nedosáhli. Kanoistka Martina Satková skončila pátá, kajakář Tomáš Zima sedmý. Další Češi se v této kategorii do finále nedostali, semifinále nevyšlo ani vítězce kvalifikace Tereze Fišerové.

"Dokázala jsem po semifinále ještě zrychlit, jela jsem čistě, ale na medailové pozice to nestačilo. Zklamání nepřevládá, jsou tady oproti Evropě silné závodnice z Brazílie a Austrálie a přeci jsem byla jediná Češka ve finále, což byl pro mě úspěch. A páté místo je v tomto případě cenné," řekla starší ze sester Satkových Martina.

Česká výprava tak má na kontě pět individuálních medailí. V pátek získaly tituly kajakářky Amálie Hilgertová v kategorii do 23 let a juniorka Antonie Galušková.

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v Krakově:

Muži do 23 let: K1: 1. Oulhen 86,02 (0), 2. Madore (oba Fr.) -0,30 (0), 3. Leitner (Rak.) -1,70 (0), ...7. Zima -9,03 (6), v semifinále 12. Matějka, 35. Maikranz (všichni ČR).

Ženy do 23 let: C1: 1. Satilaová (Braz.) 101.06 (0), 2. Minazovová (Rus.) -3,39 (4), 3. Škáchová (SR) -4,89 (0), ...5. M. Satková (ČR) -6,78 (0), v semifinále 16. Říhová, 25. Fišerová (všechny ČR).

Junioři: K1: 1. Delassus (Fr.) 85,15 (0), 2. Krejčí (ČR) -0,27 (0), 3. Oštrbenk (Slovin.) -4,46, ...v semifinále 20. Rudorfer, 34. Mrázek (oba ČR).

Juniorky: C1: 1. G. Satková 105,15 (0), 2. Kneblová (obě ČR) -2,58 (0), 3. Bertoncelliová (It.) -4,78, ...v semifinále 13. Králová (ČR).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy