Martincová se hned po 1. kole loučí s antukou v Istanbulu

Tereza Martincová prohrála v 1. kole antukového turnaje v Istanbulu 4:6, 5:7 s Maďarkou Annou Bondárovou a zaznamenala čtvrtou porážku za sebou. Ve druhém setu Češka nevyužila vedení 4:1 a zápas ztratila za 102 minut.

Sedmadvacetiletá Martincová čeká na výhru už přes měsíc od vítězství v úvodním kole turnaje v Indian Wells. V pátek při letošním antukovém debutu v pražské kvalifikaci Billie Jean King Cupu proti Británii podlehla světové dvanáctce Emmě Raducanuové.

V Istanbulu se měly představit ve dvouhře ještě Marie Bouzková a debutantka na WTA Tour Nikola Bartůňková, kvůli nepříznivému počasí však byly jejich zápasy odloženy.

První utkání na elitním okruhu od ledna, kdy kvůli chybějícímu očkování proti koronaviru přišla o australská víza a musela před Australian Open zemi opustit, absolvovala deblistka Renata Voráčová. S Bondárovou podlehly ruské dvojici Natela Dzalamidzeová, Kamilla Rachimovová dvakrát 3:6.