Kometa Cup

Kvitová v Dauhá hladce postupuje, Plíšková se nadřela víc

Petra Kvitová s jistotou postoupila do čtvrtfinále turnaje v Dauhá. Utkání s Ruskou Anastasijou Pavljučenkovovou zvládla po setech 6:1, 6:3. Ve čtvrtfinále loňská finalistka a vítězka turnaje z roku 2018 nastoupí proti Anett Kontaveitové z Estonska. Těžší práci měla Karolína Plíšková. Ons Džabúrovou porazila až po třísetové bitvě 6:4, 4:6 a 7:5.

Petra Kvitová
zdroj: AP autor: Rick Rycroft

Desátá hráčka světa Kvitová sice první set bez problémů vyhrála, ale ve druhém musela ještě o postup zabojovat.

Po ztrátě servisu prohrávala 1:3. Potom však Pavljučenkovové, která v prvním kole vyřadila Kristýnu Plíškovou, třikrát za sebou sebrala podání a zvítězila.

"Snažila jsme se do toho jít jako první, aby neměla čas na svoji hru. To byl klíč, že jsem se tlačila dopředu, hrála jsem velmi solidně od základní čáry a taky se dobře pohybovala," řekla Kvitová.

Kvitová v Dauhá porazila Pavljučenkovovou a je ve čtvrtfinále

Její další soupeřkou bude Kontaveitová, se kterou má bilanci čtyři vítězství a dvě porážky.

Turnajová dvojka Plíšková mohla utkání ukončit už ve druhém setu, vedení 3:0 ale ztratila. Osmadvacetiletá Češka, která s Džabúrovou v Dauhá ve druhém kole před rokem vypadla, promarnila slibný náskok 5:3 i v rozhodujícím setu, ale nakonec koncovku zvládla.

Ve čtvrtfinále ji čeká Jessica Pegulaová z USA, se kterou se vítězka z turnaje z roku 2017 ještě neutkala.