Mazurová s Liptákem sahali v Čchangwonu po finále

Čtyři desetiny bodu dělily Nikolu Mazurovou od finále vzduchovky na mistrovství světa ve sportovní střelbě. Česká puškařka nakonec obsadila v korejském Čchangwonu desáté místo. Do bojů o medaile se neprobili ani brokaři – Jiří Lipták nedotáhl k postupu nadějně rozjetou kvalifikaci trapu a skončil třináctý. V týmové soutěži s Michalem Hojným a Davidem Kosteleckým se museli spokojit s šestým místem.

Nikola Šarounová
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Absencí ve finále nevyužili čeští střelci dobrou šanci na zisk účastnického místa na olympijských hrách v Tokiu 2020. K mání jsou v individuálních disciplínách vždy čtyři.

V soutěži puškařek získaly po dvou Korejky s vítěznou Im Ha-na a také Indky. Mezi muži naplnili hned na první pokus kvótu dvou míst na zemi Chorvaté prostřednictvím druhé a třetí pozice. Šampionem se stal Sergej Kamenskij z Ruska. Nejlepší z tria českých reprezentantů byl 37. David Hrčkulák.

Španěl Fernández je podruhé mistrem světa v trapu

Bronzový medailista z loňského MS brokařů Lipták byl po prvním soutěžním dnu třetí, ale ve zbytku kvalifikace udělal tři chyby a z postupové šestice vypadl. Hojný tentokrát minul z padesáti terčů jediný a posunul se na 15. místo o bod za Liptáka.

Olympijskému vítězi z Pekingu 2008 Kosteleckému se hrubě nepovedla celkově čtvrtá položka, v níž minul čtyři terče, a umístil se až v závěru první padesátky pořadí.

Mistrem světa se stal podruhé v kariéře po roce 2010 Alberto Fernández ze Španělska, který ve finále o jeden zásah porazil dvojnásobného šampiona Erika Vargu ze Slovenska. Týmový titul získali Kuvajťané.