58. Rally Šumava Klatovy

Kanoista Dvořák skončil v SP v Szegedu na kilometru čtvrtý

Maďarský Szeged hostí Světový pohár v rychlostní kanoistice. Kanoista Filip Dvořák dojel čtvrtý na kilometrové trati. Deblkajak Vilém Kukačka, Jan Vorel obsadil ve finále pětistovky sedmé místo, kajakářka Barbora Galádová byla na kilometru osmá. Přímý přenos závodů sledujte opět v neděli od 10:30 na webu ctsport.cz.

Dvořák se na olympijské distanci po pomalejším startu posouval vpřed a nakonec nestačil jen na trojici medailistů. Ta ale soupeřům ujela, českého reprezentanta dělily od bronzu dvě sekundy. Zvítězil Serghei Tarnovschi z Moldavska.

"S umístěním jsem spokojený, s výkonem tak na devadesát procent. Za medailemi byla díra, i kdybych podal svůj stoprocentní výkon, mohl bych být tak o vteřinu blíže. Ale nemyslím si, že bych mezi ty tři na čele pronikl," řekl Dvořák, olympionik z Londýna a Ria de Janeiro.

Oproti pátečnímu semifinále v protivětru panovaly opačné podmínky. "Možná jsem měl maličko problém se na ně adaptovat, protože vítr se otočil během půl hodiny. Byl to trochu jiný závod než semifinále, možná jsem mohl začít finišovat trochu dřív," uvažoval dvaatřicetiletý kanoista. Hlavně si Dvořák pochvaloval, že po domácích testech a mistrovství republiky se konečně poměřil s mezinárodní konkurencí.

Vorel s Kukačkou ztratili v bitvě deblkajaků vteřinu a 31 setin na vítězné Španěly, Galádová dojela ve finále kilometru s velkou ztrátou předposlední. Kajakářka Anežka Paloudová i kanoistka Jana Ježová vyhrály na sprinterské dvoustovce finále B.

V Szegedu, kam bylo před vypuknutím pandemie koronaviru naplánované mistrovství světa v neolympijských disciplínách, se česká výprava musí obejít bez řady zkušených reprezentantů včetně Josefa Dostála a Martina Fuksy. Do Maďarska na jediný seniorský mezinárodní závod roku odcestovalo 31 českých reprezentantů.

Závod Světového poháru v rychlostní kanoistice v Szegedu (Maďarsko):

1000 m:
Muži - K1: 1. Pimenta (Portug.) 3:26,48, ...finále B: 3. T. Sobíšek, 7. Davídek (oba ČR).
C1: 1. Tarnovschi (Mold.) 3:51,33, ...4. Dvořák (ČR) 3:53,91.
Ženy - K1: 1. Rendessyová (Maď.) 3:58,91, ...8. Galádová (ČR) 4:13,86.

500 m:
Muži - K1: 1. Kopasz (Maď.) 1:36,47, ...finále B: 5. Mašek, 6. Záhora (oba ČR).
K2: 1. Martí, Rodríguez (Šp.) 1:29,60, ...7. Kukačka, Vorel (ČR) 1:30,91.
C2: 1. Craciun, Santini (It.) 1:38,90.
Ženy - K2: 1. Petersová, Broekxová (Belg.) 1:41,60, ...finále B: 2. Sobíšková, Galádová, 3. E. Betlachová, B. Betlachová (všechny ČR).
C1: 1. Luzanová (Ukr.) 2:05,29, ...finále B: 4. Veverková (ČR).