Lyžování ČR 2024

Češi opět vládnou světovému inline hokeji, ve finále nadělili Kanadě "sedmičku"

Sedmé zlato v historii získali na mistrovství světa organizace FIRS čeští inline hokejisté. V italském Roccarasu rozdrtili ve finále 7:0 Kanadu a navázali na vítězství z let 2007, 2011, 2013, 2015, 2016 a 2018.

Čeští inline hokejisté získali na MS sedmé zlato v historii

Češi, kteří byli na předchozím MS v Barceloně v roce 2019 druzí, získali 16. medaili za sebou a na 26. světovém šampionátu celkově 22. cenný kov. Druzí byli šestkrát a třetí devětkrát.

Do vedení se dostali v čase 9:05 díky brance Patrika Šebka, v 15. minutě zvýšil Jakub Bernad. Po 51 sekundách druhého poločasu se prosadil Marek Loskot a v posledních sedmi minutách zápasu si svěřenci trenéra Martina Mecery ještě s chutí zastříleli.

Nejdříve využil přesilovku Loskot, poté se zapsali podruhé v utkání mezi střelce také Bernad s Šebkem a 64 sekund před koncem dovršil debakl kanadské reprezentace Lukáš Novák. Gólman Daniel Brabec udržel čisté konto.