Následuje
SP USA

České basketbalistky dnes narazí na favoritky z USA

Londýn - Těsně před půlnocí nastoupí ke svému čtvrtému utkání na turnaji české basketbalistky. Poté, co porazily Chorvatky a udržely si tak naději na postup do čtvrtfinále, se dnes utkají s jedním z favoritů celého turnaje, s výběrem USA, který zatím na turnaji ani jednou nezaváhal. Utkání začne dnes ve 23:15 na ČT2 a našem webu.

České basketbalistky
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Češkám se zatím na olympijském turnaji příliš nedaří. Své první dvě utkání prohrály, když nejprve podlehly silným Číňankám 57:66, a poté i Turkyním 57:61. Svěřenkyním trenéra Lubora Blažka v těchto zápasech chybělo nasazení, rychlost a úspěšnost střelby nebyla také ideální. Ke zlomu došlo v nejdůležitějším utkání, ve kterém šlo Češkám o všechno.

Ve třetím utkání narazily na Chorvatsko a v případě prohry by na turnaji skončily. Češky však zápas zvládly a vyhrály ho 89:70. Na postup do finále jim stačí vyhrát jeden ze zbývajících zápasů - buď dnešní s výběrem USA, anebo s Angolou, která je prozatím na posledním místě bez jediné výhry.

Reprezentantky USA jsou na tom o poznání lépe. Hvězdami prošpikovaný tým prozatím zvládl všechna utkání bez většího zaváhání. Jedny z favoritek na zisk nejcennějšího kovu nejprve porazily Chorvatky rozdílem třídy 81:56, poté rozdrtily Angolu 90:38 a v posledním zápase si poradily i s Tureckem v poměru 89:58. 

Jasným favoritem dnešního duelu jsou tak Američanky, které porazily český výběr i v posledním vzájemném setkání. V roce 2010 se potkaly v rámci mistrovství světa v České republice a ve finále Američanky vyhrály 89:69.

Asistent trenéra USA Doug Bruno si však nemyslí, že by dnešní utkání mělo být pro jeho svěřenkyně snadnou záležitostí. "Hráčky jako Elhotová a Horáková jsou velmi, velmi dobré. Porazily Chorvatky v důležitém utkání. Bojují o pokračování na turnaji, takže to nebude nic jednoduchého. I při našem posledním setkání v rámci mistrovství světa to nebyla snadná výhra," řekl Bruno.

A i jeho svěřenkyně a hvězda amerického výběru Diana Tauraisová sdílí obdobný názor. "Budeme to mít velmi těžké. Češky se začínají zápas od zápasu zlepšovat. Je to komplexní tým plný schopných hráček. Jana Veselá, Eva Vítečková nebo Hana Horáková, ty všechny dobře znám a vím, že odvádí skvělé výkony a umí rozhodovat zápasy," řekla basketbalistka, která je mnohými považovaná za nejlepší hráčku světa.

O tom, zda USA potvrdí roli favoritek, anebo český výběr překvapí, se rozhodne dnes od 23:15. Zápas můžete sledovat na programu ČT2.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy