Následuje
ODM 2019: Sportovní gymnastika

Ještě na jaře hrál fotbal, teď je z Floriana bronzový oštěpař

Češi mají ve své sbírce na olympijských hrách mládeže už třináctou medaili. Bronz přidal nadějný oštěpař Martin Florian. V pravou chvíli ze sebe vydal maximum. Šestnáctiletý atlet, který ještě nedávno hrál fotbal, si výkonem 76,24 metru vytvořil nový osobní rekord.

Hod oštěpem
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Florian ozdobil cenným kovem poslední atletickou disciplínu s českým zastoupením na hrách v Argentině. Na bronzovou pozici se posunul v druhé části soutěže, v součtu zůstal za stříbrem domácího Gustava Agustina Osoria o čtyři centimetry. Vyhrál Fin Topias Laine.

"Bylo to hodně těsné, ale říkám si: bronzová nebo stříbrná, já jsem teď neuvěřitelně šťastný. Trochu mě to mrzí, ale nevadí mi to," řekl Florian, jenž se věnuje disciplíně jen krátce.

"Jsem původně fotbalista, ještě do léta jsem pravidelně hrál za FK Jablonec. Hodu oštěpem jsem se začal pořádně věnovat až loni v září. Na školních závodech jsem házel krikeťákem a hodil jsem fakt daleko. Tak se mě učitelé ptali, jestli bych nechtěl zkusit hod oštěpem. No tak jsem to zkusil," vysvětlil.

Další medaili může dnes přidat boxer Daniel Mikušťák, jenž nastoupí do ringu k duelu o bronz v kategorii do 91 kg. Těsně pod stupni vítězů čtvrtá skončila sprinterka Barbora Šplechtnová na dvoustovce.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy