Pro motokrosový titul se popáté v řadě přiřítil Michek

Seriál domácího mistrovství v motokrosu má znovu stejného vítěze. V závěrečném závodě třídy MX1 v Opatově si titul zajistil už v první jízdě Martin Michek. Jeho dosavadní hlavní soupeř Václav Kovář skončil celkově třetí.

Martin Michek
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Wolfgang Fehrmann

Kovář po pádu získal jen dva body za 19. místo a v konečné klasifikaci jej předstihl maďarský nováček královské kubatury Bence Szvoboda. První jízdu vyhrál premiérově v sezoně Filip Neugebauer, v druhé potvrdil titul suverénním prvenstvím Michek.

V MX2 měl po pěti závodech nedostižný náskok Francouz Sulivan Jaulin, který zopakoval titul z let 2015 a 2016. Vloni jej celkově předčil jen Szvoboda. V Opatově získal v první jízdě Jaulinův skalp nejlepší domácí jezdec v šampionátu Martin Krč, ve druhé zvítězil Dušan Drdaj a staronový mistr dojel až čtvrtý.

Domácí motokrosová sezona vyvrcholí 23. září v Dalečíně mistrovským závodem družstev.