Denver Pioneers - UMass Minutemens

Lamparter opanoval i druhý závod v Klingenthalu, Portyk doběhl dvacátý

I ve druhém závodě v německém Klingenthalu zvítězil Rakušan Johannes Lamparter. Po skokanské části se o první místo dělil s krajanem Franz-Josefem Rehrlem, na běžecké trati ale soupeřům v posledních dvou kilometrem ujel a připsal si druhou výhru v řadě. Dostal se také při absenci Nora Jarla Magnuse Riibera do čela Světového poháru. Tomáš Portyk si oproti skoku lehce pohoršil a skončil dvacátý, Lukáš Daněk skončil na 41. místě.

Sdruženář Portyk skončil v Klingenthalu dvacátý, znovu vyhrál Lamparter

Portyk, který si v sobotu vylepšil sezónní maximum, byl po skokanské části osmnáctý. V desetikilometrovém běhu dvě místa ztratil a za vítězným Lamparterem zaostal téměř o dvě minuty. Druhý z Čechů Lukáš Daněk obsadil 41. místo s odstupem více než čtyři a půl minuty.

Nejlepší ve skokanské části Lamparter vybíhal na trať téměř zároveň s krajanem Franzem-Josefem Rehrlem, brzy je dojel Estonec Kristjan Ilves. Lamparter v závěru nastoupil a do cíle přijel s osmisekundovým náskokem před druhým Ilvesem, jenž ve finiši přespurtoval Rehrla.

Dvacetiletý Lamparter v Klingenthalu plně využil absence Nora Jarla Magnuse Riibera, jenž v Německu nestartoval kvůli potížím se zády. Díky dvěma vítězstvím má nyní v čele SP před Riiberem náskok sto bodů.

Výsledky SP v severské kombinaci v Klingenthalu

SP v severské kombinaci v Klingenthalu (Německo):

1. Lamparter (Rak.) 25:01,6, 2. Ilves (Est.) -8,4, 3. Rehrl (Rak.) -8,7, 4. Graabak -19,0, 5. Andersen (oba Nor.) -21,3, 6. Jamamoto (Jap.) -21,8, 7. Geiger -38,5, 8. Rydzek (oba Něm.) -39,2, 9. A. Watabe (Jap.) -39,7, 10. Schmid (Něm.) -41,8, ...20. Portyk -1:58,0, 41. Daněk (oba ČR) -4:36,7.

Průběžné pořadí SP (po 12 z 22 závodů): 1. Lamparter 800 b., 2. J. M. Riiber (Nor.) 700, 3. Geiger 586, 4. Frenzel 425, 5. Weber (oba Něm.) 411, 6. Ilves 410, ...31. Portyk 48, 46. Daněk 8, 48. Vytrval (ČR) 7.