Následuje
Téma pro hosty ČT sport

Zraněný Nedvěd chce hrát, proti Spartě by se měl vrátit na led

Liberec - Hokejový útočník Petr Nedvěd z Liberce plánuje přes nedávnou zlomeninu dolní čelisti návrat na led v rekordně krátké době. Zatímco lékaři odhadovali dobu jeho rekonvalescence na šest týdnů, kapitán Bílých Tygrů patrně naskočí již do úterního prestižního klání proti pražské Spartě, pouhý týden po operaci. Nedvěd inkasoval bolestivou ránu kotoučem v utkání 25. kola na ledě Kladna, které se hrálo 27. listopadu. Již nyní chce ale s ochranným krytem obličeje opět zasáhnout do hry.

Zraněný Petr Nedvěd
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Nedvěd, který v pátek oslaví čtyřicáté narozeniny, zatím vynechal pouze tři utkání. "Možnost, že bude zítra hrát, je velice reálná. Dnes už byl v plném tréninku. Ještě se s ním o tom pobavíme, ale ta šance na jeho návrat proti Spartě žije," řekl asistent trenéra Filip Pešán.

Liberecký forvard, který se v listopadu vrátil po 15 letech do reprezentace, byl před svým zraněním lídrem kanadského bodování extraligy. V současnosti je díky 31 bodům za 12 gólů a 19 asistencí z 25 odehraných zápasů o bod druhý za vítkovickým Jiřím Burgrem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy