Cyklotoulky

Pohár Jana Palacha má prvního majitele. Univerzita Karlova otočila finále s Plzní v prodloužení

Zápas o titul jak se patří. O prvním držiteli nového Poháru Jana Palacha rozhodli hráči Univezity Karlovy v rozhodujícím třetím duelu finále Univerzitní hokejové ligy, a ještě k tomu v prodloužení. Pražané v závěru základní hrací doby srovnali a v nastaveném čase srazil Akademiky Plzeň Martin Dlabola, který stanovil skóre 5:4.

Univerzita Karlova ovládla Univerzitní hokejovou ligu

Dramatická série po vítězství Západočechů 3:2 v prodloužení a odplatě "Karlovky" 6:3 v Plzni se rozhodovala na stadionu v Edenu. Hosté se po celou dobu základní hrací doby drželi v přestřelce ve vedení až do 58. minuty, kdy povedenou individuální akcí srovnal v utkání dvougólový David Jindra.

V prodloužení pak rozhodl vítězným gólem celé série podobně jako v semifinále s Olomoucí Dlabola. Těžil z výborné práce Viktora Martínka, který ve třetím finále asistoval u třech branek. Univerzita Karlova potvrdila po vítězství v základní části roli favorita.