Lyžování ČR 2024

Pastrňák i Nečas pomohli vystřelit výhry, Kubalíkova ani Voráčkova trefa nestačily

Čeští hokejisté byli vidět v zápasech NHL. David Pastrňák pomohl gólem a asistencí Bostonu k výhře 6:3 nad New York Islanders. Branku a nahrávku si připsal i Martin Nečas, jehož Carolina porazila St. Louis vysoko 7:2. Mezi střelce se opět zapsal i Dominik Kubalík, ale jeho trefa Chicagu na výhru nad Vegas nestačila a padli 4:5 v prodloužení. K vítězství nevedl ani pátý gól Jakuba Voráčka v sezoně, Columbus prohrál v Minnesotě 2:3 v prodloužení. Tomáš Hertl dvěma asistencemi pomohl San Jose k výhře 4:1 nad Anaheimem. Devátou prohru Ducks v řadě neodvrátil ani brankář Lukáš Dostál.

Pětadvacetiletý Pastrňák v úvodu druhé třetiny zvýšil na 3:1. Český útočník si najel před branku a pohotově dorazil střelu Erika Hauly. Finskému spoluhráči o 12 minut později asistenci oplatil, předložil mu krásnou přihrávku a Haula rychlou akci zakončil.

Nejproduktivnější Čech v soutěži navázal na hattrick z posledního zápasu s Tampou Bay a svou bilanci v kanadském bodování vylepšil na 66 bodů. V dosavadním průběhu sezony nasbíral 37 branek a 29 asistencí a společně s Alexem DeBrincatem je šestým nejlepším střelcem NHL.

Hlavní podíl na vítězství Sharks měl Timo Meier, který vstřelil druhý hattrick v sezoně. "Je jasné, že rád střílím góly a jsem za hattrick moc rád, ale důležitá je pro mě výhra. Vždy řadím týmové úspěchy nad ty osobní," řekl švýcarský kanonýr, který podruhé v kariéře dosáhl na 30 gólů za sezonu.

Devátou prohru Anaheimu v řadě neodvrátil ani brankář Lukáš Dostál. Brněnský rodák kryl 20 střel a prohrál třetí ze čtyř zápasů, do kterých v NHL zatím zasáhl.

Po měsíci, kdy bodově strádal, se znovu začíná prosazovat Nečas. Český útočník proti St. Louis vstřelil gól, přidal asistenci a po více než měsíci získal v zápase víc než jeden kanadský bod. Na ledě Blues se Nečas již ve 3. minutě blýskl parádní individuální akcí. V oslabení přebral puk v rohu vlastního obranného pásma, zavezl ho do útočné třetiny, ve které se zbavil dvou bránících hráčů a střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre.

Podruhé se rodák z Nového Města na Moravě zapsal do statistik v 56. minutě, kdy nahrávkou pomohl ke gólu Andreji Svečnikovi. Ruský útočník po Nečasově přihrávce trefil opuštěnou branku Blues a zvýšil na 5:2. Carolina vyhrála druhý z posledních tří zápasů a upevnila si druhé místo ve Východní konferenci o bod za vedoucí Floridou.

Panthers se udrželi před Hurricanes zásluhou obratu na ledě Ottawy. Hokejisté Floridy těsně před polovinou zápasu prohrávali 0:3, třemi góly si ale vynutili prodloužení. V tom branka nepadla a v závěrečných nájezdech rozhodl o výhře hostů Aleksander Barkov.

Třígólovou ztrátu smazali také hokejisté Vegas, kteří po dvou třetinách prohrávali s Chicagem 0:3. Blackhawks v 11. minutě poslal do vedení Kubalík, který se štěstím prostřelil Logana Thompsona a ukončil devítizápasové čekání na gól.

Golden Knights závěrečnou pasáž ovládli 4:1 a obrat korunoval ve třetí minutě prodloužení Jevgenij Dadonov, kterého se klub začátkem týdne neúspěšně snažil vyměnit do Anaheimu. Vegas i díky příspěvku ruského útočníka vyhrálo druhý zápas za sebou a posunulo se na osmou příčku Západní konference.

Hokejisté Stars podlehli Vancouveru 1:4 a na Golden Knights ztrácí bod. V souboji o poslední příčku zaručující play-off ale mají k dobru čtyři zápasy.

Účast ve vyřazovacích bojích se pomalu vzdaluje Columbusu, který po prohře 3:2 v prodloužení na ledě Minnesoty ztrácí na osmý Washington již 15 bodů. Blue Jackets po Voráčkově trefě ze závěru druhé třetiny vedli 2:1, minutu před závěrečnou sirénou ale vyrovnal nejproduktivnější hráč domácích Kirill Kaprizov a o výhře Wild rozhodl v prodloužení Jared Spurgeon.

Washington využil zaváhání svého nejbližšího pronásledovatele a zvítězil na ledě New Jersey 4:3. Pětatřiceti zásahy pomohl Capitals k výhře český brankář Vítek Vaněček.

Přestřelkou skončila bitva o Albertu. Calgary i díky pěti asistencím Johnnyho Gaudreaua porazilo Edmonton 9:5 a na Západě si upevnilo druhou pozici. Edmontonu nepomohl ani hattrick Leona Draisaitla, který se dotáhl na nejlepšího ligového střelce Austona Matthewse z Toronta. Oba mají 47 branek.

Výsledky NHL:

Boston - NY Islanders 6:3 (2:1, 4:1, 0:1)
Branky: 5. Smith, 20. Hall, 23. Pastrňák, 24. Marchand, 35. Haula (Pastrňák), 39. DeBrusk - 20. Nelson, 26. Lee, 55. Parise. Střely na branku: 44:27. Diváci. 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Marchand, 3. Haula (všichni Boston).

Detroit - Tampa Bay 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 49. Sundqvist - 56. Stamkos, 63. B. Point. Střely na branku: 27:36. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. Elliott (Tampa Bay), 2. Nedeljkovic (Detroit), 3. B. Point (Tampa Bay).

Vegas - Chicago 5:4 v prodl. (0:1, 0:2, 4:1 - 1:0)
Branky: 42. Stephenson, 43. Karlsson, 44. Eichel, 50. Pietrangelo, 63. Dadonov - 11. Kubalík, 35. Toews, 39. Strome, 49. DeBrincat. Střely na branku: 34:34. Diváci: 18 301. Hvězdy zápasu: 1. Dadonov, 2. Stephenson, 3. Pietrangelo (všichni Vegas).

Dallas - Vancouver 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 26. Peterson - 36. a 42. Elias Pettersson, 59. Horvat, 60. J. T. Miller. Střely na branku: 36:31. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Elias Pettersson, 2. Demko (oba Vancouver), 3. Peterson (Dallas).

Montreal - Toronto 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 30. D. Savard, 39. Caufield, 58. Byron, 60. Dvorak - 1. Matthews, 48. W. Nylander. Střely na branku: 18:51. Diváci: 21 105. Hvězdy zápasu: 1. J. Allen, 2. Suzuki, 3. Byron (všichni Montreal).

Washington - New Jersey 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)
Branky: 23. T. Wilson, 43. McMichael, 47. Bäckström, 52. Ovečkin - 21. J. Hughes, 28. Severson, 60. Bratt. Střely na branku: 22:38. Vítek Vaněček odchytal za Washington celý zápas, inkasoval tři branky z 38 střel a úspěšnost zákroků měl 92,1 procenta. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. McMichael, 3. Ovečkin (všichni Washington).

St. Louis - Carolina 2:7 (0:1, 1:3, 1:3)
Branky: 34. a 47. Bučněvič - 22. a 58. Jarvis, 35. a 56. A. Svečnikov (na druhou M. Nečas), 3. M. Nečas, 24. Pesce, 56. Niederreiter. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Svečnikov, 2. Teräväinen (oba Carolina), 3. Bučněvič (St. Louis).

Minnesota - Columbus 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 9. a 59. Kaprizov, 62. Spurgeon - 29. Bean, 39. J. Voráček. Střely na branku: 28:25. Diváci: 19 089. Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov, 2. Spurgeon, 3. M.-A. Fleury (všichni Minnesota).

Ottawa - Florida 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 8. Formenton, 16. Zub, 27. Gambrell - 58. a rozhodující sam. nájezd Barkov, 29. Duclair, 30. Hörnqvist. Střely na branku: 22:49. Diváci: 17 201. Hvězdy zápasu: 1. Barkov (Florida), 2. A. Forsberg (Ottawa), 3. Giroux (Florida).

Los Angeles - Seattle 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 16. Vilardi, 25. Kopitar, 36. Spence, 44. Durzi - 27. Sprong, 60. Geekie. Střely na branku: 27:25. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Spence, 2. Kopitar, 3. Vilardi (všichni Los Angeles)

San Jose - Anaheim 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 22., 45. a 56. T. Meier (na druhou a třetí Hertl), 15. M.-É. Vlasic - 42. Mayhew (D. Simon). Střely na branku: 24:28. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim 59:26 minuty, inkasoval čtyři branky z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 83,3 procenta.Diváci: 14 161. Hvězdy zápasu: 1. T. Meier, 2. Barabanov, 3. Reimer (všichni San Jose).

Calgary - Edmonton 9:5 (3:2, 3:3, 3:0)
Branky: 6. a 43. E. Lindholm, 15. a 47. Backlund, 26. a 28. M. Tkachuk, 15. Ch. Tanev, 24. Kylington, 55. D. Dubé - 20., 21. a 30. Draisaitl, 1. Brassard, 24. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 38:31. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau (Calgary), 2. Draisaitl (Edmonton), 3. M. Tkachuk (Calgary).