EP Benátky nad Jizerou

Nosek třemi body dotáhl Vegas k vítězství, znovu se trefil Vrána

Tomáš Nosek zažil svůj nejpovedenější večer v NHL, když si poprvé připsal tři body v jednom utkání. Dvěma brankami a přihrávkou dovedl Vegas k vítězství 5:1 v San Jose. Pardubický rodák byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Jakub Vrána skóroval po asistenci Radka Gudase i ve druhém utkání nové sezony a gólem pomohl k výhře Washingtonu 2:1 na ledě New Yorku Islanders. Pavel Zacha přihrál na jednu branku New Jersey, které doma ztratilo v zápase s Winnipegem čtyřbrankový náskok a prohrálo 4:5 po samostatných nájezdech.

Tomáš Nosek se trefuje do branky San Jose
zdroj: ČTK/ZUMA/Chris Brown

San Jose - Las Vegas 1:5

Nosek asistoval v šesté minutě u první branky zápasu a později dvěma zásahy zvyšoval z 3:0 na 5:0. Nejdříve se prosadil z dorážky a v 50. minutě udeřil v oslabení z přečíslení dva na jednoho, ve kterém mu ideálně předložil puk Mark Stone. Pardubický rodák střílel do odkryté branky a podruhé v NHL dal v utkání dva góly. Poprvé se mu stejná věc povedla loni ve finále Stanleyova poháru proti Washingtonu.

NY Islanders - Washington 1:2

Vrána rozhodl v předchozím zápase v prodloužení o výhře Washingtonu na ledě obhájce St. Louis a tentokrát otevřel v jedenácté minutě skóre. Český útočník dostal puk do jízdy v oblasti červené čáry, zamířil po pravé straně do útočného pásma a prosadil se střelou z pravého kruhu k bližší tyči.

Domácí srovnali šťastným odrazem od bruslí tří hráčů. Poslední, kdo se dotkl puku, byl Gudas, od jehož levé nohy skončil puk v brance. Utkání rozhodl v závěru druhé třetiny T.J. Oshie.

New Jersey - Winnipeg 4:5 po sam. nájezdech

Zacha asistoval ve 34. minutě u gólu na 4:0. Český centr vyhrál v obranném pásmu vhazování, P.K. Subban poslal obloučkem puk dopředu a Blake Coleman zakončil celou akci v pádu a jednou rukou.

Winnipeg ale nesložil zbraně a v rozmezí 40. až 53. minuty čtyřmi góly vyrovnal. Zápas rozhodl v rozstřelu Blake Wheeler, jehož už v závěru základní hrací doby zastavila tyč. V nájezdech dostal důvěru i domácí Jack Hughes, jednička posledního draftu, ale neuspěl.

Výsledky NHL

Columbus - Toronto 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 35. Atkinson - 13. a 43. Marner, 31. Ceci, 55. Matthews. Střely na branku: 29:29. Diváci: 18.776. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Andersen, 3. Rielly (všichni Toronto).

New Jersey - Winnipeg 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 3:1, 0:3 - 0:0)
Branky: 22. a 34. Coleman (na druhou Zacha), 18. Gusev, 33. Vatanen - 40. Kulikov, 43. Roslovic, 48. Perreault, 53. Pionk, rozhodující sam. nájezd Wheeler. Střely na branku: 39:30. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler (Winnipeg), 2. Coleman (New Jersey), 3. Pionk (Winnipeg).

NY Islanders - Washington 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 13. D. Toews - 11. Vrána (Gudas), 38. Oshie. Střely na branku: 26:28. Diváci: 13.917. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Samsonov, 3. Vrána (všichni Washington).

San Jose - Las Vegas 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Branky: 55. Goodrow - 37. a 50. Nosek, 6. Carrier (Nosek), 15. Marchessault, 36. McNabb. Střely na branku: 35:29. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Nosek, 2. Mark Stone, 3. Fleury (všichni Vegas).