58. Rally Šumava Klatovy

Kubalíkův bod Chicagu nepomohl, Vejmelka ani Vaněček vítězství nevychytali

Protrhl své šestizápasové čekání na kanadský bod, ale k úspěchu Chcaga to nestačilo. Asistence Dominika Kubalíka totiž porážku 4:6 s Winnipegem neodvrátila. Brankář Karel Vejmelka z Arizony kryl 25 střel hokejistů San Jose, nicméně i on kousal prohru, konkrétně 2:4. A podobně se vedlo také dalšímu gólmanovi Vítkovi Vaněčkovi z Washingtonu, který zastavil 20 pokusů v utkání s Dallasem, ale Capitals podlehli Stars 2:3.

Dominik Kubalík z Chicaga (vpravo) v utkání s Winnipegem
zdroj: REUTERS

Chicago - Winnipeg 4:6

Kubalík se v divokém úvodu druhé třetiny podílel na přesném zásahu Jonathana Toewse a připsal si svůj 22. bod v soutěži. Kapitán Blackhawks ve 22. minutě srovnal na 1:1, o třiadvacet sekund později navíc otočil vývoj zápasu Dylan Strome a v čase 22:15 opět srovnal Jansen Harkins.

Hokejisté Winnipegu však ve zbytku druhého dějství přidali další tři branky a odskočili na 5:2. Blackhawks dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, ale při závěrečném risku bez brankáře inkasovali a prohráli potřetí za sebou.

"Byl to zápas plný zvratů. Dobře jsme začali, pak jsme ale povolili a soupeře pustili do hry. Nakonec jsme si dokázali pohlídat závěr a zvítězili jsme," hodnotil trenér Winnipegu Dave Lowry.

San Jose - Arizona 4:2

Arizoně proti Sharks nevyšel začátek a konec střetnutí. Vejmelka na ledě San Jose inkasoval ve 20. vteřině z první střely na branku, kdy za něj zapadl puk odražený od Nicka Bonina. Poté ale více než 55. minut dokázal střelce domácích eliminovat.

Coyotes v čase 55:09 zásluhou Lawsona Crouseho otočili na 2:1, vedení si však udrželi pouhých dvaadvacet sekund. Vyrovnání Sharks zařídil Timo Meier a po necelé minutě dokonal obrat Noah Gregor, jenž nachytal Vejmelku a po rychlém vytočení zpoza branky vstřelil vítězný gól San Jose. Sharks svou první výhru po třech ztracených zápasech pojistili v závěru trefou do prázdné "klece", Coyotes padli podruhé za sebou.

"Je to kruté. Soupeř měl ve třetí třetině dvě šance a dal nám dva góly. Nebylo to o tom, že bychom přestali hrát. Jistě, vyrovnání přišlo po pěkné kombinaci, ale třetí trefa Sharks byla prakticky z ničeho. Mrzí nás to o to víc, že jsme se po nevydařené první třetině dokázali zvednout a odehráli jsme dobrý duel," řekl trenér Coyotes André Tourigny.

Washington - Dallas 2:3

Stejně jako Vejmelka, inkasoval třikrát také Vaněček. Washington podlehl Dallasu a prohrál poprvé po čtyřech vítězstvích. Čtyřicátou branku v ročníku vstřelil Alexandr Ovečkin, jenž vyrovnal Waynea Gretzkého v počtu sezon se čtyřiceti góly. Ruský kanonýr i legendární Kanaďan překonali čtyřicetibrankovou metu ve dvanácti ročnících a společně vládnou historickým tabulkám. "Ovie hraje konzistentně celou sezonu, proto se mu opět podařilo tolikrát skórovat," smekl trenér Peter Laviolette.

Vaněček, který Capitals nedovedl k bodům poprvé po sedmi zápasech, se zaskvěl v 50. minutě, kdy se před ním objevil Joe Pavelski. Americký útočník zkusil rychlou kličku do forhendu, ale český brankář se skvěle přesunul a za stavu 2:3 udržel Capitals ve hře.

Dallas v Západní konferenci zůstal devátý, ale díky výhře se udržel v těsném závěsu za pozicemi zaručujícími play-off. Capitals i přes prohru drží na Východě osmé místo s třináctibodovým náskokem na Columbus.

NHL:

Philadelphia - NY Islanders 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 25. a 35. Hayes - 13. Cizikas. Střely na branku: 37:27. Diváci: 17 218. Hvězdy zápasu: 1. Hayes, 2. Konecny (oba Philadelphia), 3. Sorokin (Islanders).

Washington - Dallas 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 25. Ovečkin, 49. D. Orlov - 18. a 31. Hintz, 3. A. Radulov. Střely na branku: 28:23. Vítek Vaněček odchytal za Washington 58 minut a 1 sekundu, inkasoval tři branky z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 87 procent. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Hintz, 2. Oettinger (oba Dallas), 3. Orlov (Washington).

Vancouver - Buffalo 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 23. J. T. Miller, 34. Horvat - 2. Mittelstadt, 24. J. Skinner, 61. Dahlin. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18 873. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. Dahlin (Buffalo), 3. J. T. Miller (Vancouver).

San Jose - Arizona 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky: 1. Bonino, 56. T. Meier, 57. Gregor, 60. Balcers - 38. Kessel, 56. Crouse. Střely na branku: 29:25. Karel Vejmelka za Arizonu odchytal 59 minut, inkasoval tři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 89,3 procenta. Diváci: 13 349. Hvězdy zápasu: 1. Gregor, 2. Reimer (oba San Jose), 3. Kessel (Arizona).

Chicago - Winnipeg 4:6 (0:1, 2:4, 2:1)
Branky: 22. J. Toews (D. Kubalík), 22. D. Strome, 44. T. Raddysh, 53. Kurashev - 10. Ehlers, 23. a 32. Harkins, 38. Connor, 40. Morrissey, 59. Wheeler. Střely na branku: 36:32. Diváci: 19 251. Hvězdy zápasu: 1. Harkins 2. Mark Scheifele, 3. Connor (všichni Winnipeg).

Carolina - NY Rangers 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 36. Kreider, 60. Vatrano. Střely na branku: 44:18. Diváci: 18 638. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev, 2. Kreider, 3. Trouba (všichni NY Rangers).