Buly - debata expertů

Thürkauf se Siegenthalerem řídili poklidnou výhru Švýcarů nad Italy

Roli favoritů ustáli s grácií. Hokejisté Švýcarska porazili Itálii 5:2 a mistrovství světa ve Finsku zahájili plným bodovým ziskem. Dvěma brankami se blýskl útočník Calvin Thürkauf, tři asistence zapsal už v úvodní třetině obránce Jonas Siegenthaler.

Sestřih utkání Švýcarsko - Itálie

Hokejisté ze země helvétského kříže šli do vedení už po 49 vteřinách od úvodního buly. Simion přihrál na modrou čáru najíždějícímu Malginovi a ten střelou z kruhu chladnokrevně otevřel skóre.

V závěru úvodní třetiny navíc přidali Švýcaři další dva góly. Nejprve Thürkauf před brankou zužitkoval Corviho nahrávku z rohu hrazení a poté Ambühl usměrnil do sítě střelu Siegenthalera, který asistoval u všech tří úvodních tref svého týmu.

Počtvrté udeřili favorité ve 27. minutě. Kurashev vypálil od modré a Thürkauf se díky letmé teči prosadil podruhé. Italové odpověděli až ve 49. minutě. Hannoun vystřelil z kruhu a pohotový Glira překonal gólmana Berru.

V předposlední 59. minutě přidala obě mužstva po jednom zásahu. Nejdříve Meier od mantinelu našel před brankou najíždějícího Hischiera a švýcarský kapitán se nemýlil. Konečné skóre stanovil z dorážky v přesilové hře Hannoun.

V neděli se Švýcaři představí proti Dánům, Itálii čeká Kanada.

Švýcarsko - Itálie 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Malgin (Simion, Siegenthaler), 18. Thürkauf (Corvi, Siegenthaler), 20. Ambühl (Siegenthaler, Scherwey), 27. Thürkauf (Kurashev, Scherwey), 59. Hischier (Meier, Bertschy) - 49. Glira (Hannoun, McNally), 59. Hannoun (S. Kostner, Petan). Rozhodčí: Hansen (Nor.), Staňo (Slovin.) - Seewald (Rak.), Špůr (ČR). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 3641.

Švýcarsko: Berra - Siegenthaler, Kukan, Moser, Fora, Glauser, Geisser, Egli, Marti - Meier, Hischier, Bertschy - Suter, Simion, Malgin - Ambühl, Herzog, Corvi - Kurashev, Scherwey, Thürkauf. Trenér: Patrick Fischer.

Itálie: Bernard - Spornberger, Di Perna, Miglioranzi, Pietroniro, Glira, Gios, Casetti - Sanna, S. Kostner, Petan - Frank, Mantenuto, Insam - McNally, Hannoun, Frigo - Deluca, D. Kostner, Traversa - Mantinger. Trenér: Greg Ireland.