Buly - debata expertů

Trávníček rozhodl přestřelku s Litoměřicemi, Kladno si poradilo s Havířovem

Předehrávka 17. kola první ligy nabídla pořádné drama. Litoměřice vedly v Ústí nad Labem už 3:0, ale domácí Slovan se dokázal dvakrát vrátit do utkání. Poprvé srovnal skóre Jiří Severa díky čistému hattricku a těsně před koncem si vynutil prodloužení po další trefě hostů Vladislav Houška. V nastavení nakonec Ústí přisoudil výhru 5:4 Michal Trávníček, autor čtyř bodů.

Hokejisté Kladna
zdroj: rytirikladno.cz autor: Roman Mareš

V zápase byli hodně vidět bývalí hráči extraligového Litvínova. Když litoměřický Lukáš Válek, který odehrál v černožlutém dresu pět sezon, upravil v 55. minutě na 4:3, vypadalo to, že si hosté přece jen odvezou všechny body.

Jenže Houška poslal necelé čtyři minuty před koncem základní části duel do prodloužení a v něm zaúřadoval Trávníček. Bývalý litvínovský kapitán si tak připsal čtvrtý bod, když se předtím podílel na hattricku Severy. Tři asistence zaznamenal i kmenový hráč Sparty Tomáš Pšenička.

Z výher se radovaly Poruba, Kladno, Slavia i Jihlava

Kromě předehrávky se zároveň hrálo téměř kompletní 4. kolo. Porubu dostal proti Sokolovu v polovině první třetiny do vedení Lukáš Endál, ale v 16. minutě vyrovnal Denis Zeman. Po 82 sekundách druhé části vrátil hostům náskok Jan Káňa a ve 24. minutě Sokolov srovnal krok díky Otakaru Šikovi. V čase 40:34 ale rozhodl o výhře 3:2 Radek Pořízek a Baník utrpěl první prohru v ročníku.

Jihlava v Kadani dvakrát prohrávala po dvou gólech Romana Chlouby z úvodní třetiny. Utkání ale otočila třemi brankami ve druhé části a nakonec zvítězila 5:2. Po dvou přesných zásazích si připsali za vítěze Jiří Fronk a Jakub Illéš.

Slavia oslavila třetí výhru za sebou. V Šumperku ji dostal do vedení po 63 vteřinách hry Petr Kafka, ve druhé třetině zvýšili v přesilových hrách David Šteiner a Daniel Kružík a v 53. minutě skóroval ve vlastním oslabení Tomáš Šmerha. Gólman Martin Michajlov udržel díky 18 zásahům první čisté konto v sezoně. Nováček Šumperk stále čeká na první vítězství.

Kladno, které se snaží o návrat do extraligy, po dvou prohrách zabralo a navázalo na úvodní úspěch proti Kolínu (7:1) vítězstvím nad Havířovem 5:1. Rozhodlo už v úvodním dějství, které díky brankám Antonína Melky, Tomáše Gumana a Nicolase Hlavy ovládlo 3:0. V závěrečném dějství zvýšili dalšími trefami Melka s Hlavou. Brankáři Andreji Košarišťanovi sebral nulu 59 sekund před koncem Jakub Kotala.

Frýdek-Místek se vrátil porážkou

Do hry poprvé v sezoně po karanténě kvůli koronavirové nákaze v týmu zasáhl Frýdek-Místek, který prohrál na ledě Benátek nad Jizerou 2:5. Středočeši vedli od šesté minuty díky brance Davida Aubrechta ve vlastním oslabení, za tři minuty zvýšil Adam Dlouhý a ve druhé třetině zvýraznili náskok Petr Wiencek a Vojtěch Jiruš.

Po snížení Daniela Kurovského se v 52. minutě prosadil útočník Matěj Pekař. Toho zapůjčilo dočasně do Benátek nad Jizerou Buffalo, s kterým má v NHL smlouvu. Dvacetiletý rodák z Turnova hrál v minulé sezoně v OHL za Barrie a Sudbury. Oba góly padly v oslabení. Výsledek ještě zkorigoval Milan Mikulík.

Další nováček Kolín bodoval potřetí za sebou, ale po dvou vítězstvích podlehl Prostějovu 2:3 v prodloužení. Jestřábi dvakrát na ledě Kozlů ztratili vedení, ale v čase 63:35 rozuzlil zápas obránce František Hrdinka.

Na první vystoupení stále čeká kvůli karanténě třetí nováček Vrchlabí, které by mělo sehrát první duel v sobotu na Slavii.

První hokejová Chance liga:

4. kolo:

Benátky nad Jizerou - Frýdek-Místek 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Branky: 6. Aubrecht, 9. A. Dlouhý, 35. Wiencek, 38. Jiruš, 52. Pekař - 50. Kurovský, 58. Mikulík. Rozhodčí: Bejček, Bernat - Maštalíř, Štofa. Vyloučení: 5:8. Bez využití. V oslabení: 2:1. Diváci: 205.

Šumperk - Slavia Praha 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 2. P. Kafka, 33. Šteiner, 37. Kružík, 53. Šmerha. Rozhodčí: Kašík, Šudoma - Měkýš, O. Polák. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 515.

Kladno - Havířov 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Branky: 7. a 51. Melka, 19. a 52. Hlava, 8. Guman - 60. Kotala. Rozhodčí: Souček, Čáp - Hnát, J. Dědek. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 1420.

Přerov - Vsetín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 25. a 59. F. Král, 9. R. Pšurný - 33. Pechanec. Rozhodčí: Fiala, Koziol - Kleprlík, Konvička. Vyloučení: 7:7, navíc Gajarský (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 984.

Sokolov - Poruba 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 16. D. Zeman, 24. Šik - 10. Endál, 22. J. Káňa, 41. Pořízek. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Sedláček, Šimán. Vyloučení: 5:5, navíc Vracovský (Sokolov) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 724.

Kolín - Prostějov 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 17. Jankovský, 39. Síla - 1. Janeček, 25. Žálčík, 64. Hrdinka. Rozhodčí: Jechoutek, Jaroš - Flegl, Kotlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 1073.

Kadaň - Jihlava 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)
Branky: 10. a 16. Chlouba - 21. a 29. Fronk, 27. a 52. Illéš, 16. M. Zadražil. Rozhodčí: Pilný, Hucl - Kokrment, Beneš. Vyloučení: 10:10, navíc D. Krenželok, F. Eliáš (oba Jihlava) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.

Předehrávka 17. kola:

Ústí nad Labem - Litoměřice 5:4 v prodl. (0:3, 1:0, 3:1 - 1:0)
Branky: 30., 47. a 51. Severa, 57. Houška, 63. Trávníček - 2. M. Beran, 9. Jindra, 13. Koffer, 55. Válek. Rozhodčí: Barek, Marek - Zídek, Roischel. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 837.