Denver Pioneers - UMass Minutemens

Vsetín se nevzdává. Porazil Slavii a udržel si naději na druhé místo

Hokejisté třetího Vsetína vyhráli ve 24. kole nadstavby první ligy o pořadí v play-off nad Slavií 4:1 a ještě si uchovali naději na posun na druhé místo. Se čtyřmi zápasy do konce ztrácejí sedm bodů na Přerov, který prohrál v Havířově 1:3.

Hokejisté Vsetína se radují
zdroj: ckmotorsport.cz

Vsetín vykročil za svým třetím vítězstvím v řadě ve čtvrté minutě, kdy skóroval v přesilové hře Branislav Rehuš. V 19. minutě sice vyrovnal Václav Veber, ale šest sekund před koncem úvodního dějství vrátil Valachům vedení Roman Vlach. Ve 45. minutě zvýšil v početní výhodě Tomáš Kudělka a výsledek ještě završil Martin Procházka. Slavia počtvrté za sebou nebodovala.

Havířov vyhrál potřetí za sebou a v souboji o přímý postup o čtvrtfinále se posunul ze sedmého místa na šesté o bod před Litoměřice. Vedení se ujal proti Přerovu v polovině úvodní třetiny, kdy využil přesilovou hru Jan Maruna. V 58. minutě zvýšil v power-play Jakub Kotala, za 24 sekund snížil Jakub Kubeš, ale 11 sekund před koncem skóroval do prázdné branky opět Kotala.

Devátá Jihlava si mohla definitivně zajistit účast v předkole, kdyby zdolala jedenáctý Frýdek-Místek v základní hrací době. Vyhrála ale 6:5 až v prodloužení. V čase 62:46 rozhodl Josef Skořepa. Dukla unikla Frýdku-Místku, kterému ještě zbývá sehrát pět utkání, na rozdíl 14 bodů.

Na sedm bodů se mu vzdálila desátá Třebíč, jež zvítězila na ledě posledního Sokolova 5:2. Teoretickou naději na předkolo si drží také dvanáctý Prostějov, který vyhrál v Kadani 6:1 a má na Třebíč devítibodové manko.

Výsledky 24. kola nadstavby první hokejové ligy

O pořadí v play-off:

Havířov - Přerov 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky: 58. a 60. Kotala, 10. Maruna - 59. Kubeš. Rozhodčí: Skopal, Cabák - Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 1:2, navíc Číp (Přerov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1108.

Vsetín - Slavia Praha 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Branky: 4. Rehuš, 20. R. Vlach, 45. Kudělka, 49. Martin Procházka - 19. Veber. Rozhodčí: Fiala, Ondráček - Hanzlík, Měkýš. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 2610.

O účast v předkole play-off:

Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky: 25. a 42. M. Filip, 38. Severa, 60. Kordule - 27. Böhm, 49. A. Dlouhý. Rozhodčí: Jechoutek, Vrba - Flegl, O. Polák. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 571.

Sokolov - Třebíč 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Branky: 19. a 28. Švec - 14. Nedvídek, 16. Šťovíček, 39. Ferda, 41. Laš, 60. Psota. Rozhodčí: Čáp, Valenta - Hnát, Belko. Vyloučení: 2:3, navíc Čejka (Třebíč) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 501.

Jihlava - Frýdek-Místek 6:5 v prodl. (1:3, 2:0, 2:2 - 1:0)

Branky: 4. z tr. střílení a 24. Čachotský, 21. Fronk, 50. Jiránek, 53. Pekr, 63. Skořepa - 6. J. Michálek, 15. P. Kafka, 18. Mikulík, 47. Martynek, 59. R. Szturc. Rozhodčí: J. Doležal, Kopeček - Otáhal, Kráľ. Vyloučení: 8:9, navíc J. Pohl (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 1063.

Kadaň - Prostějov 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)

Branky: 28. Wágner - 21. a 56. Žálčík, 14. Račuk, 31. M. Novák, 36. Nouza, 47. Hrníčko. Rozhodčí: Petružálek, Hucl - Šimán, Tvrdík. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 98.