TCL V Repre

Kladno vyhrálo základní část, do play-off proklouzlo Ústí nad Labem

Hokejisté Kladna vyhráli v 33. kole první ligy na ledě předposledního Šumperku 3:2 a zajistili si triumf v základní části. Rytíři mají před svým posledním zápasem dvoubodový náskok před druhým Přerovem, který vyhrál v Sokolově 1:0 v prodloužení a v dlouhodobé části už dohrál. Zubři mohou ještě klesnout na třetí pozici. Jihlava po výhře v Třebíči 3:1 na něj ztrácí dva body. Poslední volné místo v play-off si zajistilo dvanácté Ústí nad Labem, které zdolalo třináctý Havířov 3:2.

Kladno vyhrálo pošesté za sebou a neztratilo při této sérii ani bod. Skóre ve prospěch Rytířů otevřel 61 sekund před koncem první třetiny v přesilovce Ondřej Machala. Ve 24. minutě sice vyrovnal Jozef Baláž, ale v čase 27:16 vrátil Kladnu vedení ve vlastním oslabení Matyáš Filip.

Ve 49. minutě odpověděl v početní výhodě Daniel Kabelka, ale nováček překvapení nedokonal. Kladno se radovalo díky gólu amerického obránce Luce Snuggeruda 39 sekund před koncem. Rytířům nechyběly ani body devětačtyřicetiletého Jaromíra Jágra, který vyšel podruhé z uplynulých šesti zápasů naprázdno.

Přerov půjde do play-off se sérií devíti výher. V čase 62:42 rozhodl v Sokolově Jan Süss. Devatenáctiletý brankář Michal Postava udržel v pátém startu v první lize poprvé čisté konto. K udržení druhé pozice musí Zubři doufat, že Jihlava neporazí v pondělí doma v běžné hrací době Frýdek-Místek.

Jihlava si díky úspěchu v derby celků z Vysočiny na ledě Třebíče připsala pátou výhru za sebou. Ve čtvrté minutě se prosadil ve vlastním oslabení Jan Strejček, na začátku druhé třetiny zvýšil Peter Lichanec a ve 48. minutě upravil Tomáš Jiránek na 3:0. Čestný úspěch Horácké Slavie, která prohrála počtvrté v řadě, zaznamenal Tomáš Křehlík.

Čtvrté Vrchlabí v souboji nováčků zdolalo Kolín 6:3 a protáhlo vítěznou šňůru na domácím ledě na devět zápasů. Dvěma góly se na tom podílel Pavel Mrňa a třemi asistencemi Martin Heřman. Zatímco Vrchlabí má jisté čtvrtfinále, šestnáctí Kozlové po třetí porážce v řadě ztratili i teoretickou naději na účast v předkole play-off.

Velká radost na severu

Ústecký Slovan v klíčové bitvě zabral po třech porážkách, přestože s třináctým Havířovem prohrával už 0:2. Havířovu, který před utkáním měl na kontě čtyři výhry z uplynulých pěti utkání a ztrácel na Severočechy dva body, získal náskok dvěma góly během 64 sekund na přelomu 22. a 23. minuty Jakub Doktor.

V čase 33:37 zahájil obrat v přesilové hře pěti proti třem Jiří Severa a ve 44. minutě vyrovnal Anatolij Protasenja. Naděje Havířovu sebral 56 sekund před koncem v početní výhodě Daniel Vrdlovec.

O šanci na předkolo přišly i Frýdek-Místek a Benátky nad Jizerou. Frýdek-Místek podlehl Porubě 1:7. Ostravané vyhráli i podruhé pod novým koučem Karlem Suchánkem a drží pátou pozici už bez naděje na přímou účast ve čtvrtfinále. Benátky nad Jizerou také doma prohrály s šestými Litoměřicemi 2:5 a byla to pro ně sedmá prohra v řadě. Za hosty dvakrát skóroval Tomáš Svoboda. Tři body za gól a dvě asistence nasbíral Martin Procházka.

Stejně jako Poruba a Litoměřice má 59 bodů také sedmý Vsetín, který vyhrál na ledě poslední Kadaně 7:2. Valaši vyhráli počtvrté za sebou, Kadaň poosmé v řadě nebodovala. Dvě branky za vítěze dal Lukáš Bednář a tři asistence zaznamenal obránce Šimon Jenáček.

Pražská Slavia vyhrála v Prostějově 5:2 a má ještě šanci na posun před Třebíč na osmou pozici a začít předkolo doma. Musí ale v pondělí porazit za tři body Benátky nad Jizerou a doufat, že Třebíč v Kolíně vyjde naprázdno. Prostějov už pošesté v řadě nebodoval.

33. kolo první hokejové Chance ligy:

Vrchlabí - Kolín 6:3 (3:0, 0:1, 3:2)

Branky: 17. a 20. Mrňa, 5. D. Chalupa, 48. Nouza, 55. Chrtek, 59. Matýs - 40. J. Stehlík, 58. Jankovský, 59. Semirád. Rozhodčí: Souček, Bejček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 2:4, navíc M. Machač 5 min. a do konce utkání, Kajínek (oba Vrchlabí) 10 min. Využití: 1:0. Bez diváků.

Ústí nad Labem - Havířov 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky: 34. Severa, 44. Protasenja, 60. Vrdlovec - 22. a 23. J. Doktor. Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda - Coubal, Belko. Vyloučení: 5:8, navíc R. Szturc (Havířov) 10 min. Využití: 2:0. Bez diváků.

Kadaň - Vsetín 2:7 (0:2, 1:3, 1:2)

Branky: 33. Matyáš Svoboda, 60. Chlouba - 39. a 55. L. Bednář, 3. Berger, 16. Kucharczyk, 28. Březina, 38. Půček, 59. Šilhavý. Rozhodčí: Grech, Jechoutek - Kokrment, Juránek. Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Šumperk - Kladno 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 24. J. Baláž, 49. Kabelka - 19. O. Machala, 28. M. Filip, 60. Snuggerud. Rozhodčí: Jaroš, Marek - Hnát, J. Dědek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Sokolov - Přerov 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branka: 63. Süss. Rozhodčí: Micka, Kostourek - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Bez diváků.

Benátky nad Jizerou - Litoměřice 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)

Branky: 20. V. Strnad, 34. Šafařovský - 5. a 46. T. Svoboda, 3. M. Beran, 16. Martin Procházka, 59. Válek. Rozhodčí: Hucl, Šindel - Podrazil, Tvrdík. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. Bez diváků.

Prostějov - Slavia Praha 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Branky: 13. Gago, 31. Chlán - 9. A. Sedlák, 23. Šteiner, 48. Kuťák, 54. Šmerha, 60. D. Krejčí. Rozhodčí: Barek, Wagner - Maštalíř, Kráľ. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Bez diváků.

Frýdek-Místek - Poruba 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)

Branky: 10. Klimša - 5. Kozák, 16. Szathmáry, 23. Endál, 29. R. Toman, 46. T. Voráček, 50. Hudeček, 60. Sikora. Rozhodčí: M. Dědek, Cabák - J. Novák, Hanzlík. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Bez diváků.

Třebíč - Jihlava 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 53. Křehlík - 4. Strejček, 24. Lichanec, 48. Jiránek. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 6:9, navíc Šťovíček - T. Harkabus oba 10 min., Bilčík 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Bez diváků.