Tipsport ELH 2024/2025

Plzeňští házenkáři si doma poradili se Strakonicemi

Házenkáři Plzně přehráli ve čtvrtém kole extraligy se Strakonicemi 35:29. Přidali tak druhé vítězství na domácí palubovce a drží v tabulce čtvrtou příčku. Naopak Strakonice musí nadále čekat na první výhru v sezoně.

Ondřej Šafránek
zdroj: facebook.com/Talent Plzeň Handball

Plzeň vyhrála první poločas 15:13, ale hosté ve druhé části skóre otočili a dvanáct minut před koncem vedli 20:17. Závěr ale patřil Západočechům, kteří soupeře definitivně zlomili sérií tří branek a trhákem do náskoku 25:22.

Strakonice prohrály v novém extraligovém ročníku i potřetí a jsou poslední. Plzeň ztrácí čtyři body na vedoucí KP Brno. Od mistrovské Karviné na druhé příčce ji dělí dva body a od třetích Lovosic jeden. Slezané i Severočeši ale mají zápas k dobru.

Talent tým Plzeňského kraje – Strakonice 35:29 (15:13)

Nejvíce branek: Skopár 7/2, Vinkelhöfer 5, Douda 4/2  Němec 11, Bernhard 8/4, Nejdl 5.