Dohráno MOL Cup

Nové Veselí si vylepšilo pozici pro play-off, Karviná vyhrála základní část

Házenkáři Nového Veselí si poradili s Maloměřicemi 28:19 a pomohli si výhrou k postupu do play-off. Karviná si kolo před koncem zajistila prvenství v základní část extraligy. Baník dnes porazil v domácí hale čtvrté Lovosice jasně 33:23, zatímco druhá Plzeň v dalším šlágru 21. kola utrpěla debakl 22:33 v Zubří.

Adam Tomášek
zdroj: ČTK autor: Slavomír Kubeš

Ztráta obhájců titulu na první místo narostla na nedostižné čtyři body a za týden ve vzájemném duelu s Karvinou budou Západočeši doma bojovat na dálku se Zubřím o udržení druhého místa. Mezi oběma týmy je dvoubodový rozdíl a Zubří má lepší vzájemnou bilanci.

Zuberští házenkáři rozhodli zápas už v prvním poločase, který vyhráli 21:11. Zápasovou bilanci v sezoně vyrovnali na 2:2, oba týmy drží ve vzájemných utkáních domácí neporazitelnost. Zatímco v Evropském poháru se po vzájemných bitvách radovala díky lepšímu skóre Plzeň, v extralize je na tom nyní lépe Zubří, které také ukončilo Talentu třináctizápasovou vítěznou sérii v soutěžních zápasech. Plzeň prohrála poprvé od 4. prosince.

"Zubří bylo jasně lepší po všech stránkách. My jsme neměli šanci a to ještě Karel Šmíd v brance ve druhé půli tým velmi významně podržel, ale Šimon Mizera na druhé straně také. Spousta hráčů nám chybí (Tonar, Douda, Stehlík, Herajt, Vinkelhöfer), o to víc jsme museli zatížit ostatní a to se naší hře projevilo. Ale i tak si myslím, že by Zubří s dnešním výkonem vyhrálo," uvedl na webu Talentu jeden z jeho trenérů Petr Štochl. "První poločas byl z naší strany úžasný, Plzeň jsme přejeli, pak už jsme výsledek kontrolovali. Před play off jsme v ideální formě," pochvaloval si kouč Zubří Peter Dávid.

Také v Karviné bylo rozhodnuto už v poločasové přestávce. Domácí na ni šli s devítibodovým náskokem (19:10). Baník vyhrál v extralize pojedenácté za sebou.