Amstel Gold Race

Votíková se v odvetném semifinále Ligy mistryň zranila, PSG do finále neprošlo

Brankářka Barbora Votíková si v dresu Paris St. Germain letošní finále Ligy mistryň nezachytá. Pětadvacetiletá česká reprezentantka musela navíc kvůli zranění z odvetného semifinále s Lyonem odstoupit, její tým nakonec prohrál 1:2 a po předchozí porážce 2:3 ze hřiště soupeře do rozhodujícího boje o titul neprošel.

Zraněná brankářka Barbora Votíková z Paris St. Germain
zdroj: imago sportfotodienst autor: IMAGO/JB Autissier

Votíková inkasovala v odvetě ve 14. minutě, když ji překonala držitelka Zlatého míče Hegerbergová. Bývalá hráčka Slavie se zranila krátce před přestávkou a do druhé půle ji vystřídala Vollová.

Hráčky PSG vyrovnaly po hodině hry zásluhou Katotoové, ale sedm minut před koncem pečetila postup hostujícího celku Renardová.

Lyon vyzve v turínském finále 22. května obhájkyně prvenství z Barcelony, které postoupily i přes prohru ve Wolfsburgu 0:2. První duel totiž katalánský klub vyhrál 5:1.