Následuje
HC Sparta Praha - HC Kometa Brno

Rozohněný Ibrahimovič pozurážel rozhodčího i Francii

Paříž - Hvězdný útočník Paris St. Germain Zlatan Ibrahimovič neunesl porážku od Bordeaux (2:3) a cestou do šaten ostře kritizoval rozhodčího i celou Francii. Za své výroky už se kapitán švédské fotbalové reprezentace omluvil, stále mu však hrozí trest. Disciplinární komise bude případ řešit ve čtvrtek.

Zlatan Ibrahimovič
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Rozzuřený Ibrahimovič, který dal v utkání dva góly, při odchodu do šatny křičel na sudího Lionela Jaffreda, že "během patnácti let ještě neviděl horšího rozhodčího a že si tahle pos...á země nezaslouží PSG."

Francouzský ministr sportu Patrick Kanner pak třiatřicetiletého kanonýra na Twitteru vyzval, aby se za své komentáře omluvil, což také udělal. "Chci vysvětlit, že mé poznámky nebyly namířeny na Francii nebo na Francouze. Mluvil jsem o fotbale a o ničem jiném," uvedl Ibrahimovič.

"Přijímám porážku, ale nemohu akceptovat, že rozhodčí nedodržuje pravidla. Není to poprvé, co se to stalo. Ve vzteku můžete někdy říct věci, které nechcete. Omlouvám se, jestli jsem někoho urazil," přidal kanonýr PSG.

Ibrahimovič nadával na Francii. Po negativních ohlasech se omluvil

Ibrahimovič během kariéry nikdy neměl daleko ke kontroverzním činům a výrokům. Například po středečním odvetném osmifinále Ligy mistrů, v němž dostal červenou kartu, prohlásil, že hráči Chelsea se chovali jako malé děti.

Vůči výrokům švédského útočníka se ohradil také šéf francouzských rozhodčích Stéphane Lannoy. "Je načase si uvědomit, že nemůžeme akceptovat všechno, co se vůči nám řekne a udělá. Ve fotbale už by konečně měl každý začít uznávat a respektovat status rozhodčích," uvedl bývalý sudí.

Příležitost zviditelnit se si nenechala ujít ani předsedkyně krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penová, která často vystupuje proti přistěhovalcům a Ibrahimovičovi vzkázala, aby zemi opustil. "Ti, kteří považují Francii za pos...ou zemi, mohou odejít," řekla Le Penová rozhlasové stanici France Info.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy