Následuje
Olympijský magazín

Pražská Dukla získala útočníka Zbyňka Pospěcha

Praha - Fotbalisty pražské Dukly posílil dva týdny před začátkem ligové sezony útočník Zbyněk Pospěch. Devětadvacetiletý hráč naposledy působil v jiném pražském klubu, Slavii, kde mu skončila smlouva. V novém působišti podepsal kontrakt na dva roky.

Hráči Dukly Praha
zdroj: ČTK

Pospěch by měl v Dukle pomoci zacelit díru po Slovákovi Ivanu Lietavovi, jenž v týdnu odešel do ukrajinského celku Vorskle Poltava. Klub poté pozval Pospěcha na soustředění do rakouského Hinterstoderu a dohodl se s ním na kontraktu. "Zbyněk Pospěch se ukazuje jako hráč, který by se po krátké adaptaci mohl stát hledaným hrotovým a gólovým útočníkem. Věříme, že skvěle zapadne do systému naší hry i do hráčského kolektivu," uvedl na oficiálním klubovém webu generální ředitel Dukly Michal Šrámek.

"Co jsem skončil ve Slavii, tak jsem měl měsíc dovolenou. Po nějaké době se ozvalo několik klubů, ale nejserióznější jednání byla od začátku s Duklou. Stačilo pár dní a domluvili jsme se. Jsem rád, že nadále zůstávám v Praze, a věřím, že Dukle pomůžu," řekl opavský rodák Pospěch, jenž vedle svého rodného města působil ve Slovácku, Liberci, norském Odd Grenlandu, Artmedii Petržalka, Brně a od roku 2010 ve Slavii. V české lize odehrál 135 zápasů a vstřelil 32 gólů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy