EP Benátky nad Jizerou

Gól Staškové Juventusu nepomohl, v semifinále Ligy mistryň je jen Votíková

Český fotbal bude v semifinále Ligy mistryň zastupovat jen brankářka Barbora Votíková, která ve středu vybojovala postup s Paris St. Germain. Juventus navzdory gólu Andrey Staškové vypadl ve čtvrtfinále po porážce 1:3 v odvetě na hřišti Lyonu.

Juventus vypadl ze čtvrtfinále Ligy mistryň

Italský tým si přivezl do Francie těsný náskok po domácím vítězství 2:1. Držitel rekordních sedmi titulů v soutěži Lyon však už v prvním poločase manko smazal zásluhou gólů první ženské držitelky Zlatého míče Ady Hegerbergové a Melvine Malardové. Po přestávce přidala další branku Catarina Macariová.

V 79. minutě přišla do hry Stašková a po pěti minutách snížila. Lyon ale postupový výsledek udržel. Česká útočnice dala druhý gól v hlavní fázi soutěže.

Votíková ve středu pomohla Paris St. Germain v domácím utkání s Bayernem Mnichov k remíze 2:2 po prodloužení. První zápas francouzský tým vyhrál 2:1.

PSG a Juventus na sebe narazí v boji o finále, druhou semifinálovou dvojici tvoří Barcelona a Wolfsburg.