Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Mönchengladbach v Evropské lize končí. Basaksehir, Arsenal či Rangers jdou dál

Po bundesligovém skalpu mistrovského Bayernu musí fotbalisté Mönchengladbachu skousnout hořké vyřazení v Evropské lize. Borussia totiž v přímém souboji o postup do play-off prohrála s Basaksehirem 1:2. Arsenal remizoval v Lutychu 2:2 a stvrdil postup do další fáze, kde nebudou scházet ani Glasgow Rangers po nerozhodném výsledku 1:1 s Bernem.

Enzo Crivelli z Basaksehiru oslavuje gól v Mönchengladbachu
zdroj: ČTK autor: Martin Meissner

Arsenal i tentokrát dlouho potvrzoval, že je v krizi. V Lutychu prohrával 0:2 a srovnat dokázal až v závěrečné čtvrthodině góly Lacazetteho a Saky. Spolu s ním čeká play-off také Frankfurt, který postoupil navzdory nečekané domácí porážce s posledním Guimaraesem 2:3.

Vstupenku do jarní fáze soutěže si zajistily také FC Kodaň a Malmö ve skupině B, Getafe v "céčku" a Kluž v "éčku", Porto a Glasgow Rangers ve skupině G, Ludorogec Razgrad v "háčku" a Basaksehir s AS Řím ve skupině J.

Sevilla s jistotou účasti ve vyřazovací části šetřila většinu opor včetně českého brankáře Tomáše Vaclíka a podlehla v Nikósii APOELu 0:1. Nehráli ani další krajánci Michal Sadílek z PSV Eindhoven (1:1 s Rosenborgem Trondheim) a zraněný obránce Trabzonsporu Filip Novák (0:2 v Basileji).

Slovan se rozloučil porážkou

Slovan Bratislava ztratil už před závěrečným kolem naději na postup. Ve třetím domácím utkání neměl poprvé kvůli disciplinárnímu trestu uzavřené hlediště, do něhož v předchozích dvou mohly jen děti, na které se distanc nevztahoval. S Bragou dvakrát vedl, ale o náskok vždy bleskově přišel. Oba Češi Daniel i Medveděv odehráli celých 90 minut.

Ani na střídačce Manchesteru United tentokrát nefiguroval devatenáctiletý český gólman Matěj Kovář, jenž se v minulém kole skupiny poprvé dostal na lavičku. "Rudí ďáblové" už měli před závěrečným duelem jistotu postupu a čtyřmi góly mezi 53. a 64. minutou rozstříleli Alkmaar 4:0.

Téměř totožně si vedl i jiný anglický celek Wolverhampton. Po čtyřech brankách od 58. do 69. minuty rozdrtil Besiktas Istanbul 4:0 a hattrickem k tomu přispěla hvězda večera Diego Jota.

Los úvodního kola jarní části proběhne v pondělí, žádný český klub v základní fázi Evropské ligy letos nestartoval.

Getafe - Krasnodar 3:0 (0:0)
Branky: 76. Cabrera, 78. Molina, 86. Kenedy.

Basilej - Trabzonspor 2:0 (1:0)
Branky: 22. Widmer, 72. Stocker.

Skupina D:
LASK Linec - Sporting Lisabon 3:0 (2:0)
Branky: 23. Taruner, 38. Klauss z pen., 90.+3 Raguz.

PSV Eindhoven - Rosenborg Trondheim 1:1 (0:1)

Standard Lutych - Arsenal 2:2 (0:0)
Branky: 47. Bastien, 69. Amallah - 78. Lacazette, 81. Saka.

Eintracht Frankfurt - Guimaraes 2:3 (2:1)
Branky: 31. Da Costa, 38. Kamada - 8. Rochinha, 85. Elmusrati, 87. Edwards.

Skupina G:
FC Porto - Feyenoord Rotterdam 3:2 (3:2)
Branky:
14. Luis Díaz, 16. vlastní Malacia, 34. Soares - 19. Botteghin, 22. Larsson.

Glasgow Rangers - Young Boys Bern 1:1 (1:0)
Branky: 30. Morelos - 89. vlastní Barišič.

Skupina H:
Espaňol Barcelona - CSKA Moskva 0:1 (0:0)
Branka: 84. Vlašič.

Ludogorec Razgrad - Ferencváros Budapešť 1:1 (1:0)
Branky: 24. Lukoki - 90.+5 Signěvič.

Skupina I:
Gent - Oleksandrija 2:1 (2:0)
Branky: 7. a 16. Depoitre - 54. Mirošničenko.

Wolfsburg - St. Etienne 1:0 (0:0)
Branka: 52. Otavio.

Skupina J:
Mönchengladbach - Basaksehir 1:2 (1:1)
Branky: 33. Thuram - 44. Kahveci, 90. Crivelli.

AS Řím - Wolfsberg 2:2 (2:1)
Branky: 7. Perotti z pen., 19. Džeko - 10. vlastní Florenzi, 64. Weissman.

Skupina K:
Slovan Bratislava - Braga 2:4 (1:1)
Branky: 42. Šporar, 70. Moha - 44. Fonte, 72. Trincao, 75. vlastní Božikov, 90.+3 Paulinho.

Wolverhampton - Besiktas Istanbul 4:0 (0:0)
Branky: 58., 63. a 69. Jota, 67. Dendoncker.