ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Éru pod Krejčím odstartovala jednadvacítka remízou s Islandem. Jedinou branku dal Šašinka

První zápas české reprezentace do 21 let pod vedením nového trenéra Karla Krejčího skončil remízou. Lvíčata na soustředění ve Španělsku uhrála výsledek 1:1 s Islandem. Jedinou branku národního celku dal Ondřej Šašinka.

Česká jednadvacítka
zdroj: Twitter Česká fotbalová reprezentace

Češi byli od začátku zápasu aktivnější, ale do vedení šel v 66. minutě Island. Postaral se o to Sveinn Gudjohnsen, syn bývalého útočníka Chelsea nebo Barcelony Eidura Gudjohnsena. Náskok ale Seveřanům vydržel jen chvíli, protože v 71. minutě vyrovnal střídající Ondřej Šašinka.

"V mých očích jsme dostali laciný gól, který ale kluky zároveň trochu probudil, což vyústilo ve zlepšenou hru, větší tlak a vyrovnání," uvedl Krejčí. "V závěru jsme mohli strhnout vítězství na svou stranu, ale další šance jsme neproměnili," dodal.

Druhý zápas čeká jednadvacítku ve Španělsku proti výběru Mexika.

ČR - Island 1:1 (0:0)

Branky: 71. O. Šašinka - 66. Gudjohnsen.

Sestava ČR: Jedlička - Souček, Plechatý, Chaluš, Holík - Sadílek, Janošek (79. Krejčí) - Vaníček, Matoušek, Granečný (67. Žitný) - Drchal (67. O. Šašinka). Trenér: Krejčí.