Následuje
SP Švýcarsko

Egervári neexperimentoval a proti Čechům nominoval známá jména

Budapešť - Očekávanou nominaci pro zápas s českou reprezentací dohromady poskládal maďarský trenér Sándor Egervári. Mezi třiadvaceti hráči jsou i nováčci Fiola s Vargou, chybí naopak střelecky potentní forvard Tamás Priskin. Zápas se hraje příští středu 14. 8. v Budapešti.

Maďarský trenér Sándor Egervári
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Oproti dřívějším nominacím schází útočník Gergely Rudolf a také aktuálně druhý nejlepší střelec z aktivních reprezentantů Tamás Priskin. "Rudolf stále není ve formě, kterou by si přál. Zato Fiola získal v reprezentační jednadvacítce mezinárodní zkušenosti a věřím, že má na to, aby podával i za áčko výborné výkony," řekl maďarský trenér.

Vsadil na osvědčená jména, protože půjde o generálku na zářijové pokračování kvalifikace o mistrovství světa. "Chtěli jsme mít na každou pozici dva hráče. V nominaci jsou hráči, kteří pravděpodobně budou pozváni na zápasy s Rumunskem a Estonskem," dodal třiašedesátiletý Egervári.

Hlavními útočnými hvězdami týmu jsou Imre Szabics ze Sturmu, Balázs Dzsudzsák z Dynama Moskva či Ádám Szalai ze Schalke 04. Nejvíce startů mají brankář Gábor Király a obránce Roland Juhász.

Nominace:

Brankáři: Ádám Bogdán (Bolton), Gábor Király (Mnichov 1860), Balázs Megyeri (Olimpiakos Pireus), obránci: Vilmos Vanczák (Sion), Attila Fiola (Paks), Norbert Mészáros (Debrecín), Richárd Guzmics (Szombathely), Roland Juhász (Videoton), Zsolt Korcsmár (Fürth), Tamás Kádár (Diosgyör), Zsolt Laczkó (Sampdoria Janov), záložníci: Ádám Pintér (Zaragoza), József Varga (Middlesbrough), Ákos Elek (Diosgyör), Tamás Hajnal (Ingolstadt), Vladimír Koman (FK Krasnodar), útočníci: Gergö Lovrencsics (Lech Poznaň), Balázs Dzsudzsák (Dynamo Moskva), Roland Varga (Györ), István Kovács (Videoton), Imre Szabics (Sturm Štýrský Hradec), Ádám Szalai (Schalke 04), Dániel Böde (Ferencváros).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy