Svět motorů

Trápící se Dukla postoupila v poháru do 3. kola, Vyškov si vyšlápl na Vítkovice

V nejvyšší soutěži se pražská Dukla potácí na dně tabulky, ale v MOL Cupu si alespoň částečně spravila chuť. Ve 2. kole pohárové soutěže totiž fotbalisté z hlavního města vyhráli 2:0 na hřišti třetiligového Písku a připsali si vůbec první úspěch v sezoně, protože v dosavadních sedmi ligových kolech nezískali ani bod. Roli favorita naopak nezvládli hráči Vítkovic, kteří padli ve Vyškově.

Fotbalisté Dukly se radují z gólu
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

Dukla se před 1500 diváky ujala vedení ve 25. minutě, kdy proměnil penaltu Schranz, a do poločasu ještě zvýšil Breda střelou k tyči. Pražané měli i další šance, ale buď je vychytal domácí gólman Hajdušek, nebo míč skončil na brankové konstrukci jako po střele Hanouska.

Kromě mužstva z Julisky dnes postoupily i dva druholigové týmy. Třinec přehrál Petřkovice 4:0 a Ústí nad Labem udolalo Kladno 2:1. Naopak Vítkovice musely skousknout vyřazení ve Vyškově, kde prohrály 2:3 po prodloužení.