Svět motorů

Bayern je zpátky v čele Bundesligy. Na gól se proti Herthě ale načekal

Lídrem německé ligy je znovu Bayern Mnichov, který využil pátečního zaváhání Borussie Dortmund. Mnichovský velkoklub porazil ve 30. kole Bundesligy Herthu Berlín 2:0 a vede o bod právě před Borussií.

Radost hráčů Bayernu Mnichov
zdroj: ČTK / DPA / Sven Hoppe

Bayern, který v minulém kole podlehl Mohuči, se proti outsiderovi prosadil navzdory velké převaze až v druhém poločase. Po Kimmichových přihrávkách se trefili v 69. minutě Gnabry a deset minut nato Coman.

Svěřenci Thomase Tuchela uspěli po čtyřech soutěžních zápasech bez výhry, během kterých vypadli z Ligy mistrů a Německého poháru. Hertha prohrála v lize počtvrté za sebou a její ztráta na 15. příčku zaručující záchranu narostla už na šest bodů, stejně jako na barážovou 16. pozici.

Wolfsburg v přímém souboji o sedmé místo porazil Mohuč 3:0. Během úvodní půlhodiny skórovali dvakrát Wind a jednou Bornauw. Tým českého záložníka Lukáše Ambrose, který zůstal mezi náhradníky, přeskočil soupeře v tabulce a ztrácí dva body na šestý Leverkusen, jenž drží pozici pro účast v Evropské konferenční lize.

Německá fotbalová liga – 30. kolo:

Bayern Mnichov – Hertha Berlín 2:0 (69. Gnabry, 79. Coman), Wolfsburg – Mohuč 3:0 (5. a 28. Wind, 13. Bornauw).