Následuje
FK Teplice – FK Mladá Boleslav

Z dostupných záběrů se ofsajd Plzně nedal odhalit, shodli se rozhodčí

Ono rozhodnutí sudího Karla Hrubeše vzbudilo o víkendu velké reakce. A většina z nich byla negativních. Plzeň totiž skórovala proti Zlínu po ofsajdu. Ten však podle komise rozhodčích nebylo možné odhalit. Videorozhodčí totiž nemají na rozdíl od televize k dispozici tzv. ofsajdovou čáru pro přezkum podobných situací.

Plzeňský Michael Krmenčík proti zlínskému Ibrahimu Traorému
zdroj: ČTK autor: Miroslav Chaloupka

Jediný gól zápasu padl v 77. minutě, kdy po centru z pravé strany byl Radim Řezník zřejmě v těsném ofsajdu, šel do souboje s brankářem, který vyrazil míč, a následně Michael Krmenčík dorážkou zápas rozhodl.

Zatímco v televizním přenosu byla využita technologie doplnění ofsajdové lajny, aby zvýraznila těsné ofsajdové postavení Řezníka, videorozhodčí se v přenosovém voze o tuto pomůcku opřít nemůže.

"VAR si při přezkoumávání situace předcházející dosažení branky vybral nejlepší možné záběry ze tří kamer, a jelikož z dostupných zdrojů nedokázal s naprostou jistotou určit, zda byl hráč domácích v okamžiku přihrávky v ofsajdové pozici, rozhodl se potvrdit původní rozhodnutí sudího," uvedla komise rozhodčích.

"VAR v domácích podmínkách v současné době nemá možnost využít pomocných ofsajdových čar během procesu kontrol herních situací, protože aktuální software takovou možnost pro VAR nenabízí," dodala komise.

Sestřih a ohlasy utkání Plzeň - Zlín
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy