Vítkovické florbalistky jsou v superfinále, na soupeře ještě čekají

Florbalistky Vítkovic zvítězily ve čtvrtém semifinále play-off extraligy na hřišti městského rivala FBC Ostrava 8:3 a ovládly sérii 4:0 na zápasy. Postoupily tak popáté za sebou do superfinále, kde budou obhajovat tituly z let 2018 a 2019. Chodov vyhrál v pražských Střešovicích 2:1 a vede 3:1 na utkání. Dosáhnout na účast v jediném duelu o titul, který se bude hrát druhý víkend v červnu, může ve středu doma.

Vítkovice budou útočit na šestý titul, zlaté medaile získaly i v letech 2000, 2014 a 2016. V devátém superfinále budou hrát posedmé a budou se v něm snažit uhájit neporazitelnost v celé sezoně, v které už vyhrály 30 duelů.

Domácí hráčky FBC Ostrava sice držely po dvou třetinách s favoritkami nerozhodný stav 3:3, ale po 56 sekundách závěrečného dějství dostala Vítkovice podruhé v utkání do vedení Michaela Kubečková a jasnou výhru nakonec zařídily Denisa Ferenčíková, Sára Seevaldová, Barbora Husková a Dominika Buczeková. Ta se v utkání trefila dvakrát a Seevaldová zaznamenala tři body (2+1).

Chodov, který dosud získal titul jen v roce 2015, útočí na třetí účast v superfinále za sebou a celkově pátou. Už ve třetí minutě dostala hostující celek do vedení Patricie Suchanová a v čase 47:13 zvýšila Karolína Suchá. Za Tatran už jen zkorigovala výsledek 124 vteřin před koncem Michaela Mechlová.

Florbalistky Chodova jsou jednu výhru od superfinále

Extraliga florbalistů - semifinále play-off; 4. zápasy:

FBC Ostrava - 1. SC Vítkovice 3:8 (1:1, 2:2, 0:5)
Branky: 1. Zagórská, 21. Bačová, 33. Kotzurová - 22. a 49. Seevaldová, 23. a 58. Buczek, 16. Z. Krzywaková, 41. Kubečková, 48. Ferenčíková, 56. Husková. Konečný stav série: 0:4.

Tatran Střešovice - Chodov 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 58. Mechlová - 3. Suchanová, 48. Suchá. Stav série: 1:3.