Buly - debata expertů

Florbalisté skolili favorita. Podruhé v historii porazili Švédy

Česká reprezentace florbalistů podruhé ve své historii dokázala porazit švédské soupeře. Stalo se tak během přípravného turnaje Euro Floorball Tour v Plzni, který je generálkou na světový šampionát. Češi vyhráli nad favorizovaným soupeřem 6:3.

Čeští florbalisté
zdroj: Česko – Švédsko autor: Flickr.com/ceskyflorbal

Florbalisté ve 48. vzájemném utkání zvítězili a vylepšili si se Švédy bilanci jedné remízy a 45 porážek. Po úvodní prohře se Švýcarskem 2:4 se dočkali prvních bodů a v neděli od 18:00 je čeká souboj s Finskem.

Švédové se dostali do vedení ve 12. minutě v přesilové hře díky Markusi Jonssonovi, ale v čase 16:02 vyrovnal Ondřej Vítovec. Ve 29. minutě vrátil soupeři náskok Jesper Sankell, jenže už za 18 sekund vyrovnal Ondřej Němeček.

V 36. minutě poslal český tým poprvé do vedení Matěj Havlas a za necelé tři minuty zvýšil Filip Langer. Po nešťastném vlastním gólu Ondřeje Vítovce při power-play soupeře pojistili výhru Filip Langer a Mikuláš Krbec.

ČR - Švédsko 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. Vítovec (Rýpar), 29. Němeček (Rýpar), 36. Havlas (Hemerka), 39. Langer (Šimek), 60. Langer, 60. Krbec (Havlas) – 12. Jonsson (Sjögren), 29. Sankell (Hovlund), 56. vlastní Vítovec. Rozhodčí: Sjögren, Ellis (oba Švéd.). Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 814.

Finsko - Švýcarsko 9:3 (4:1, 2:2, 3:0).