Archiv D: 5x trenér

Divoká sobota: První Boleslav a druhý Chodov nasázely dohromady 32 branek

Florbalisté Mladé Boleslavi v 17. kole superligy rozdrtili dřívějšího českého krále Tatran Střešovice nevídaným výsledkem 15:1. Vzadu nezůstal ani druhý Chodov, jenž stále ztrácí osm bodů, protože vyhrál proti Pardubicím 17:4. Dvojciferným výsledkem v sobotu nevyhrála pouze Ostrava, která se na půdě Královských Vinohrad spokojila s rezultátem 7:2. Nedělní program už takovou divočinu nepřinesl, nicméně Sparta se díky výhře 7:2 nad Hattrickem Brno přiblížila na čtvrtém místě k duu Chodov-Vítkovice na čtyři body.

Mladoboleslavští slaví jednu z branek do sítě Tatranu Střešovice
zdroj: Facebook - Florbal Mladá Boleslav autor: Facebook - Florbal Mladá Boleslav

Na kanonádě Mladé Boleslavi, která už v osmé minutě vedla 8:0, se podílel pěti body za tři branky a dvě asistence Tadeáš Chroust. "Dneska jsme byli svědky zápasu, kde těžko našim hráčům něco vytýkat. Byli jsme efektivní v koncovce, trpěliví na balónku. Tím, že zápas byl v první třetině rozhodnutý, se další dvě třetiny spíš dohrávaly," řekl trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný.

Pod výhru Chodova nad Pardubicemi 17:4 se podepsal šesti body (3+3) Daniel Eremiáš a pěti body (3+2) Petr Majer. "Od druhé třetiny jsme zjednodušili hru a projevilo se to na počtu gólových situací, které jsme dnes proměňovali. Skvělý výkon od mladých pušek a pokladník se raduje. Doufám, že to pro Pardubice bude pomyslné dno, od kterého se odrazí, protože na superligovou mapu tenhle klub patří," uvedl kouč Chodova David Podhráský.

Za Vítkovice vstřelil hattrick Marek Bräuer a čtyři body za gól a tři asistence zaznamenal Ondřej Firda. "První třetina byla bohužel pomalejší. Od druhé třetiny jsme chytli zápas do svých rukou a postupně navyšovali skóre. Lípa nám to dnes místy hodně usnadnila," uvedl kouč Pavel Brus.

Sparta vedla v 51. minutě už 6:0 a Hattrick pouze zkorigoval výsledek. "Dnes jsme měli utkání pod kontrolou. Je důležité, abychom byli neustále maximálně aktivní a poctiví v každé herní činnosti," řekl asistent trenéra Sparty Radek Skalička.

Bohemians pomohl k úspěchu v Otrokovicích hattrick Jakuba Buršíka. "První třetina byla z naší strany opatrná, druhá nedůsledná a ve třetí jsme trefili šance. Jsme velmi rádi za cenné vítězství v Otrokovicích," uvedl asistent trenéra Bohemians Martin Forman.

Tatran Střešovice se nedokázal rehabilitovat po sobotním debaklu v Mladé Boleslavi a prohrál i na hřišti pražského nováčka Black Angels. Při vítězství domácích si připsal pět bodů za dvě branky a tři asistence Jakub Boček, dva góly a dvě přihrávky zaznamenal Jakub Renčín. Tatranu, který v druhé třetině vedl už 6:0, nepomohl ani hattrick Martina Šindeláře.

Výsledky 17. kola superligy florbalistů

Black Angels - Liberec 2:11 (1:3, 1:1, 0:7)
Branky: 13. Renčín, 24. Pícha - 8., 14. a 41. P. Ferdan, 17. a 57. Valeš, 34. a 50. J., Kopecký, 49. Kárník, 54. Klucho, 58. Šoltys, 60. Rozkovec.

Vítkovice - Česká Lípa 12:4 (1:3, 6:1, 5:0)
Branky: 28., 47. a 53. Bräuer, 1. Firda, 21. Sladký, 26. vlastní Jirsa, 29. Kuczera, 34. Rýpar, 40. Nehera, 42. Sidunov, 52. Řezanina, 58. Gattnar - 7. a 29. Krajcigr, 12. Spilka, 16. Jirsa.

Mladá Boleslav - Střešovice 15:1 (9:0, 3:0, 3:1)
Branky: 3., 4. a 25. Tadeáš Chroust, 1. a 9. J. Bína, 6. a 20. D. Šebek, 7. a 9. Tomáš Chroust, 28. a 39. Natov, 3. Curney z tr. střílení, 45. Höffer, 50. Korych, 54. Tokoš - 48. Tomčo.

Chodov - Pardubice 17:4 (2:2, 5:0, 10:2)
Branky: 11., 23. a 54. Eremiáš, 45., 49. a 60. Majer, 11. a 56. Ondrušek, 26. a 56. Řezáč, 31. a 60. M. Vávra, 37. a 45. Krbec, 42. a 44. Vošta, 24. Maxa - 16. Teichman, 16. Petr, 48. Dlesk, 58. P. Pakosta.

Královské Vinohrady - Ostrava 2:7 (2:3, 0:2, 0:2)
Branky: 9. a 19. M: Jelínek - 11., 28. a 45. Sládek, 15. a 26. Kaloč, 10. Zapletal, 49. Eichner.

Sparta Praha - Hattrick Brno 7:2 (2:0, 2:0, 3:2)
Branky: 30. a 58. Marvánek, 11. Ujhelyi, 18. Kolstrunk, 39. Zeman, 41. Pažák, 51. Garčar - 56. Coufal, 59. Ondráček.

Panthers Otrokovice - FbŠ Bohemians 2:7 (0:1, 2:2, 0:4)
Branky: 24. Gál, 28. Pešat - 5., 46. a 58. Buršík, 50. a 57. F. Forman, 23. M. Forman, 24. P. Šebek

Dohrávka 15. kola: Black Angels - Tatran Teka Střešovice 8:6 (0:5, 2:1, 6:0) Branky: 28. a 51. Boček, 29. a 41. Studený, 49. a 56. Renčín, 51. Ježek, 54. Hněvkovský - 14., 16. a 17. Šindelář, 7. a 16. Pánek, 26. Tlapák.