Buly - debata expertů

Boleslav nepolevuje pokořila vlastní bodový rekord

Vedoucí Mladá Boleslav porazila ve 24. kole Spartu 9:4 a s 69 body stanovila nový rekord nejvyšší soutěže. Předešlé maximum držela rovněž Mladá Boleslav z ročníku 2017/18, kdy nasbírala 68 bodů. Ostrava v dohrávce rozstřílela Otrokovice 10:4.

Druhé místo za již jistým vítězem základní části si upevnily Vítkovice, jež doma porazily Tatran Střešovice 7:4. Mají už tříbodový náskok před třetím Chodovem, který podlehl v pražském derby Královským Vinohradům 7:8 v prodloužení.

Výhru Mladé Boleslavi nad Spartou řídil čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí Tadeáš Chroust. "Bylo to z obou stran velmi kvalitní utkání. Sparta byla hodně agresivní a předvedla výborný výkon. Jsem rád za přístup, který jsme k zápasu měli," prohlásil trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný.

Po dvou gólech Vítkovic proti Tatranu vstřelili Josef Rýpar a Marek Bräuer, tři asistence si připsal Adam Delong. "Dnes jsme si moc nepotykali s míčkem. Pozitivní je, že i přes hodně nepřesností jsme morálem urvali výhru. Před play-off je to dobrý signál," řekl trenér Vítkovic Pavel Brus.

Chodov vedl nad Královskými Vinohrady 5:1, 6:4 a 7:6, ale 14 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal Lukáš Gregor a v čase 63:18 rozhodl Petr Hartman. "Byla to strašná facka před play-off. Dokud soupeř nekladl odpor, tak bylo vše v pohodě. Následně se nám hra rozsypala jako domeček z karet a nebyli jsme schopni se ničeho chytit. I tak jsme zápas mohli vyhrát, ale nestalo se," uvedl kouč Chodova David Podhráský.

Ostravané vyhráli nad Otrokovicemi

Florbalisté FBC Ostrava porazili v dohrávce doma šesté Otrokovice 10:4. Po třech bodech za dvě branky a jednu asistenci si připsali v dresu vítězů Fin Panu Kotilainen a Polák Wojciech Malajka, dvakrát skóroval i Dominik Klimscha.

"Byl to skvělý výkon celého týmu. Do puntíku jsme plnili to, co jsme si řekli v přípravě a na tréninku. Trošku hluchá byla z naší strany druhá třetina, kdy soupeř musel hrát aktivněji a dostával nás pod tlak. Ve třetí třetině jsme měli hru pod kontrolou a zúročili to góly. Žijeme a jedeme dál," řekl trenér FBC Ostrava Tomáš Svačinka.

Tipsport superliga florbalistů - 24. kolo:

FBC Česká Lípa - FBŠ Bohemians 4:9 (0:2, 2:5, 2:2)

Branky: 28. Krajcigr, 28. Jireček, 55. vlastní V. Kopecký, 60. Jirsa - 22. a 59. M. Krebner, 2. Růžek, 13. Cabejšek, 29. Vojtíšek, 31. Ďopan, 35. M. Forman, 38. Šárka, 55. F. Forman.

Mladá Boleslav - Sparta Praha 9:4 (3:1, 2:1, 4:2)

Branky: 11. a 16. Tadeáš Chroust, 18. vlastní Ježek, 23. Komárek, 24. D. Šebek, 50. Gruber, 51. Tokoš, 53. Korych, 57. Curney - 31. a 56. Kolstrunk, 6. vlastní Gruber, 44. M. Zeman.

Black Angels - Hattrick Brno 6:3 (2:0, 1:3, 3:0)

Branky: 25. a 58. V. Novotný, 14. Neklan, 18. Renčín, 47. Vaculík, 59. Boček - 34. a 37. Vlach, 35. Ondráček.

Chodov - Sokol Královské Vinohrady 7:8 v prodl. (4:1, 1:0, 2:6 - 0:1)

Branky: 6. a 59. Maxa, 14. a 31. Řezáč, 3. Ondrušek, 16. J. Koutný, 51. Majer - 49. a 50. J. Svoboda, 56. a 64. Hartman, 13. Linhart, 54. O. Stuchlík, 58. Skřivánek, 60. L. Gregor.

1. SC Vítkovice - Tatran Střešovice 7:4 (1:2, 4:1, 2:1)

Branky: 15. a 36. Rýpar, 30. a 58. Bräuer, 29. Kuczera, 40. L. Hrubý, 53. Jan Šebesta - 12. Havlas, 14. Meliš, 37. Tlapák, 56. Langer.

FBC Liberec - Sokoli Pardubice 10:3 (4:1, 2:0, 4:2)

Branky: 24. a 37. P. Ferdan, 49. a 57. Lhota, 4. Klucho, 10. Čermák, 13. Kořínek, 13. J. Kopecký, 52. Rozkovec, 60. Světlík - 12. a 60. Kourek, 55. Klein.