Následuje
Fotbal extra: Anglie - Česko

Trofej pro vítěze Tour zmizela. Vraťte ji, vyzval zloděje Thomas

Trofej pro vítěze letošní Tour de France byla ukradena na cyklistickém veletrhu v Birminghamu. Team Sky vítězného Gerainta Thomase ji na akci zapůjčil italskému výrobci kol Pinarello. Thomas vyzval zloděje, aby trofej vrátili.

Geraint Thomas
zdroj: ČTK/AP autor: Marco Bertorello

Modrozlatý pohár Coupe Omnisports, který přebírají vítězové nejslavnějšího etapového závodu po dojezdu na pařížské Champs-Élysées, byl vystaven v birminghamském národním a obchodním centru s trofejemi z dalších dvou Grand Tours.

"Je to neuvěřitelná smůla, co se stalo. Je jasné, že pro toho, kdo ji vzal, ta trofej nemá zas takovou cenu, zatímco pro mě a pro tým znamená opravdu moc," uvedl velšský cyklista.

"Ať už ji vzal kdokoli, snad ji laskavě vrátí. Trofej je důležitá, ale jasné je, že hlavní jsou vzpomínky na to neuvěřitelné léto a ty nám nikdo nevezme," prohlásil Thomas, který ve Francii vyhrál svou první Grand Tour.

Výkonný ředitel Pinarella Richard Hemington byl z krádeže zdrcený. "Přijímáme za to plnou odpovědnost a osobně jsem se Geraintovi omluvil. Snad se ta trofej objeví," uvedl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy