Nordic Walking Tour Praha

První den MS v orientačním závodě na horských kolech přinesl Česku tři medaile

Jablonecko – Vytrvalý déšť provázel první závod mistrovství světa v orientačních závodech na horských kolech, který hostí Česká republika. Domácím závodníkům přinesly dešťové kapky premiérové úspěchy, na trati middle závodu vybojovali Češi hned tři medaile – o stříbro mezi ženami se postarala Martina Tichovská, bronz v mužské kategorii bral Marek Pospíšek a mezi juniory skončil třetí Václav Šnupárek. Přímý přenos závodu ve sprintu můžete sledovat ve středu od 13:30 na ČT sport a našem webu.

Češi vybojovali první medaile z domácího MS v orientačním závodu na kolech

Největší český úspěch se zrodil v ženské kategorii, kde Tichovská ztratila 24 sekund na vítěznou Francouzku Gaelle Barletovou, přestože většinu závodu vedla. Třetí dojela díky skvělému závěru Emily Benhamová se ztrátou 34 sekund.

Mužský závod opanoval Rus Anton Foliforov, který dojel do cíle s náskokem 5 sekund na druhého Itala Lucu Dallavalleho, jehož o triumf připravil defekt zadního kola. Třetí příčku vybojoval Pospíšek, který na vítěze ztratil 1:04 minuty.