Volejbalový magazín

Mladík Burgaudeau nastoupil v závěru a porazil peloton. Paříž–Nice průběžně stále vede Roglič

Třiadvacetiletý Francouz Mathieu Burgaudeau uhájil po samostatném úniku minimální náskok před spurtujícím pelotonem a vyhrál šestou etapu závodu Paříž–Nice. Celkově dál vede Primož Roglič, který má náskok 39 vteřin před druhým Simonem Yatesem.

Mathieu Burgaudeau
zdroj: ČTK/Panoramic autor: Nico Vereecken

Burgaudeau zaútočil v závěru více než dvousetkilometrové etapy a získal náskok 20 sekund, ten se ale v ulicích Aubagne téměř rozplynul. Přesto třiadvacetiletý jezdec týmu TotalEnergies proťal cílovou pásku o několik metrů před Madsem Pedersenem a Woutem van Aertem a připsal si premiérový triumf ve WorldTour.

Jediný český zástupce Zdeněk Štybar odstoupil kvůli zánětu dutin před startem čtvrteční etapy. Závod skončí v neděli.

Cyklistický závod Paříž-Nice (WorldTour) - 6. etapa (213,6 km):

1. Burgaudeau (Fr./TotalEnergies) 5:33:06, 2. Pedersen (Dán./Trek-Segafredo), 3. Van Aert (Belg./Jumbo-Visma), 4. Girmay (Eritr./Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux), 5. Coquard (Fr./Cofidis), 6. Mezgec (Slovin./BikeExchange-Jayco) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) 22:23:34, 2. S. Yates (Brit./BikeExchange-Jayco) -39, 3. Latour (Fr./TotalEnergies) -41, 4. Martínez (Kol./Ineos Grenadiers) -56, 5. Vlasov (Rus./Bora-hansgrohe) -59, 6. A. Yates (Brit./Ineos Grenadiers) -1:11.