TCL V Repre

Habermann uspěl ve finiši v Kyjově a má první výhru v Českém poháru

V roce 2015 získal Richard Habermann v týmu Vysočiny společně s Martinem Nečasem, Martinem Kautem nebo Jakubem Škarkem zlato na olympiádě dětí a mládeže. Sen o hokejové kariéře se někdejšímu obránci rozplynul, a tak přesedlal na kolo. A v neděli byl hlavním hrdinou druhého závodu Českého poháru v cyklistice.

Druhý závod ČP v Kyjově ovládl ve finiši Habermann

Na okruzích v okolí Kyjova zaútočil závodník v červeném dresu pražské Sparty poprvé zhruba 50 kilometrů před cílem a vyprovokoval dlouhý únik.

Jeho čtyřčlenná skupina sice byla dostižena, ale v posledním okruhu vyrazil Habermann znovu dopředu a udržel se s ním pouze slovenský talent Matúš Štoček.

V závěrečném spurtu byl dvaadvacetiletý Habermann rychlejší a připsal si první výhru v Českém poháru, zároveň vede celkové hodnocení v kategorii do třiadvaceti let.

"Po sobotě, kdy jsem měl dobré nohy a skončil jsem třináctý, je tohle velké zadostiučinění. Za týden je mistrovství republiky, formu mám svělou a nemůžu se dočkat," uvedl po závodě Habermann.