Bittner skončil v úvodní etapě Závodu míru druhý a oblékl se do žlutého

Český cyklista Pavel Bittner skončil těsně druhý v úvodní etapě Závodu míru do 23 let a získal žlutý trikot lídra. V čele průběžného pořadí vystřídal krajana a vítěze čtvrtečního prologu Mathiase Vacka.

Pavel Bittner
zdroj: Závod míru

Bittner na 131 kilometrů dlouhé trase mezi Jeseníkem a Rýmařovem nestačil ve finiši pouze na Dána Kolze Sebastiana Changiziho. Vacek dojel do cíle se zbytkem pelotonu s dvousekundovou ztrátou.

"Museli jsme se starat o trochu víc věcí, protože jsme měli v týmu žluťáka," uvedl devatenáctiletý Bittner, který před rokem první etapu Závodu míru vyhrál.

V průběžném pořadí se Bittner, který byl v prologu šestý, posunul na první místo s náskokem sekundy před Changizim a Samuelem Watsonem z Velké Británie, který dojel třetí. Mathias Vacek na čtvrté příčce ztrácí čtyři sekundy.