Magazín EURO 2024

Charvátová si medaili odstřelila na poslední položce. Otčenáš triumfoval ve stíhačce mužů

Před poslední střelbou byla na čele závodu, ale závěrečná stojka ji připravila o medailový výsledek. Lucie Charvátová nenavázala na předchozí závody mistrovství světa v letním biatlonu v Raubiči a ve stíhačce doběhla s pěti chybami na šestém místě s půlminutovou ztrátou na vítěznou Číňanku Čang Jen. Mezi muži byl nejrychlejší Slovák Martin Otčenáš, který předvedl bezchybný výkon.

Charvátová, která brala stříbro v supersprintu a zlato ve sprintu, sahala po cenném kovu také ve stíhacím závodě na 7,5 kilometru. Po třech položkách měla jen dvě chyby, ale po čtvrté zastávce se pořadím propadla a skončila až šestá.

Nakonec zvítězila Čang Jen, i díky tomu, že trio ukrajinských biatlonistek nezvládlo druhou polovinu závodu. Druhé místo obsadila Ruska Tamara Voroninová, třetí byla Ukrajinka Vita Semerenková. Anna Tkadlecová chybovala pětkrát a doběhla na 28. příčce, Ludmila Horká byla se sedmi nepřesnostmi v cíli hned za ní.

Na své 32. narozeniny opanoval Otčenáš stíhací závod mužů, což se mu povedlo znovu po třech letech. Slovák v závěru prodal ušetřené síly a v Raubiči zvítězil před Rusem Eduardem Latypovem o téměř deset sekund.

Stíhací závody na MS v letním biatlonu vyhráli Čang Jen a Otčenáš, Charvátová byla šestá

Otčenáš se ani jednou nemýlil v závodě na deset kilometrů se čtyřmi zastávkami na střelnici. Ačkoli byl v běhu o něco pomalejší, těžil nakonec z pěti chyb Rusa. Třetí doběhl Klemen Bauer ze Slovinska, který v samotném závěru předskočil Timofeje Lapšina reprezentujícího Koreu.

Češi nepotvrdili nadějná umístění ze sprintu. Adam Václavík startoval s číslem devět, ale úvodní položka vleže se třemi minutými terči ho připravila o lepší výsledek a nakonec skončil čtrnáctý. Nakonec měl šest chyb. Milan Žemlička klesl ze 17. pozice na startu až na konečnou 31. příčku, i když dvakrát předvedl čistou střelbu a na střelnici zaznamenal jen čtyři nepřesnosti.

MS v biatlonu na kolečkových lyžích v Raubiči (Bělorusko) - stíhací závod:

Muži (10 km): 1. Otčenáš (SR) 25:21,8 (0), 2. Latypov (Rus.) -9,9 (5), 3. Bauer (Slovin.) -14,9 (6), ...14. Václavík -1:02,4 (6), 31. Žemlička (oba ČR) -2:35,5 (4).

Ženy (7,5 km): 1. Čang Jen (Čína) 22:40,9 (1), 2. Voroninová (Rus.) -7,6 (1), 3. Vita Semerenková (Ukr.) -9,5 (2), ...6. Charvátová -28,5 (5), 28. Tkadlecová -3:39,4 (5), 29. Horká (všechny ČR) -4:21,2 (7).

Junioři (10 km): 1. Lazovskij (Běl.) 26:04,2 (5), ...4. Hornig -32,9 (3), 5. Karlík -44,6 (5), 17. Mikyska -2:11,8 (7), 23. Mareček -3:00,0 (4), 26. Kánský -3:08,2 (1), 34. Kabrda (všichni ČR) -3:45,3 (8).

Juniorky (7,5 km): 1. Čchu Jüan-meng (Čína) 23:56,7 (1), ...5. Jurčová -1:04,9 (3), 6. Voborníková -1:18,2 (1), 13. Suchá -2:47,3 (5), 17. Polednová -2:50,5 (6), 37. Svobodová (všechny ČR) -5:48,7 (11).