TCL V Repre

Černá série Děčína skončila v Ústí, Nymburk vyhrál v Opavě o jediný bod

Odhady se potvrdily. Ústí s Děčínem opět sehrály v nadstavbě NBL velmi vyrovnaný duel. Podruhé v tomto ročníku došlo utkání dvou severočeských rivalů až do prodloužení, poprvé se ale radoval Děčín. Hosté zvítězili 90:85 a ukončili nelichotivou sérii 11 porážek za sebou. Pěkně horko bylo také v Opavě. Domácí se mohli stát prvními přemožiteli mistrovského Nymburku v ligové sezoně, ale nakonec prohráli 89:90. Středočeský celek, který rozhodl tři sekundy před koncem košem Braceyho Wrighta, vyhrál i třicátý zápas v ročníku. Druhé Svitavy si až po prodloužení poradily s Olomouckem 96:93.

Chybělo 15 sekund do konce normální hrací doby a domácí Ladislav Pecka měl k dispozici dva trestné hody a vedení 75:73. proměnil však jen jeden a z následného útoku riskantní střelou za tři body i s pomocí desky se štěstím srovnal Ondřej Šiška. Děčín krizový moment ustál a v závěru prodloužení udržel těsné vedení.

"Kdybych dal poslední šestku, vyhráli bychom. Nedal jsem ji a Děčín využil šance v prodloužení. Začali bránit tvrdě a my jsme nedali těžké střely," uvedl po zápase zklamaný Pecka. "Před zápasem jsme si řekli, že vyhrajeme, ať se děje cokoli. A to jsme také udělali," shrnul rázně hrdina zápasu Šiška.

Ohlasy utkání Ústí nad Labem - Děčín

Souboj českých zástupců v Lize mistrů začala lépe Opava, která velmi dobře střílela z dálky a získala osmibodové vedení. Nymburk nastoupil bez dvou amerických hráčů: Mike Myers odjel k porodu, Eugenu Lawrenceovi se obnovilo zranění stehenního svalu.

Favorizovaným hostům se čtyři minuty před koncem povedlo odskočit na devět bodů, ale v závěru měla blízko k výhře Opava. Radovan Kouřil dvakrát poslal domácí do vedení, 20 sekund před koncem však neproměnil oba trestné hody. Na druhé straně pak chladnokrevně rozhodl Wright.

Opava 16 trojkami vyrovnala maximum v sezoně, stačilo jí k tomu 33 střel. Pět trojek dal Filip Zbránek, který nastřílel 20 bodů. "Nymburk byl dnes hratelný soupeř, bohužel my nevyužili excelentní první poločas. Dělali jsme hrubé mentální chyby," řekl opavský trenér Petr Czudek.

"Opava měla lepší úspěšnost za tři body než za dva, což je úžasné. Ale bylo to i naší špatnou obranou. Koncovka byla testem našeho charakteru. Bylo v tom i štěstí," uznal nymburský kouč Oren Amiel. "Určitě to nebylo to, co bychom chtěli předvádět hlavně v obraně. Klukům z Opavy to dnes extrémně padalo. Ale my jim to usnadnili, že jsme jim nechávali otevřené střely. Mohli jsme za to být potrestaní," dodal jeho svěřenec Martin Kříž.