Nymburk nezaváhal s Hradcem a naladil se na Ligu mistrů, radovala se i Opava

Deváté ligové utkání, deváté vítězství. Basketbalisté Nymburku si poradili 91:70 s Hradcem Králové a úspěšně se naladili na první domácí zápas Ligy mistrů, ve kterém v úterý přivítají Igokeu. Před vlastními příznivci vyhrál i další český účastník v evropských pohárech z Opavy, jenž zdolal 80:67 Ústí nad Labem.

Jakub Šiřina z Opavy (uprostřed) v utkání s Nymburkem
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Nymburk nepřipustil žádné drama, první čtvrtinu vyhrál 33:14 a zápas měl bez problémů pod kontrolou. Po čtrnácti bodech zaznamenali kapitán Vojtěch Hruban s Jerrickem Hardingem, Hradci nepomohlo ani 28 bodů Ozrena Pavloviče.

"Splnili jsme to, co se od nás očekává, a to je vítězství. Jinak to moc povedené nebylo," řekl trenér obhájců titulu Aleksander Sekulič. "Od druhé čtvrtiny jsme si jen hlídali skóre a nehráli jsme naši hru. Jako by už to chtěli mít hráči za sebou a nezranit se," dodal.

"Měli jsme docela dobrý vstup do utkání, ale pak stačily dvě tři minuty a Nymburk vedl o dvacet," přidal kouč Hradce Lubomír Peterka, jehož tým i přes prohru zaznamenal nejlepší výsledek v historii vzájemných zápasů s Nymburkem. "Pak to pro nás byl dobrý zápas až do konce. Po první čtvrtině jsem ale musel změnit mentalitu hráčů, protože jsme prohrávali o dvacet, měli jsme jediný faul a soupeř dával lehké koše," uvedl Peterka.

Po měsíční pauze v dresu favorita zasáhl do utkání také Jakub Tůma, který nastoupil poprvé poté, co mu lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Člen širšího kádru reprezentace odehrál necelých šest minut.

USK loupil v Pardubicích

Třetí výhru za sebou zaznamenal USK Praha, který uspěl 100:87 v Pardubicích. O triumfu druhého celku tabulky rozhodli Kyle Mangas a Nathaniel West, kteří zaznamenali 37, respektive 30 bodů.

Opava doma nezaváhala, Ústí odjíždí s prázdnou

Na třetím místě je Opava, jež vítězstvím nad Ústím nad Labem dala zapomenout na porážku s Kolínem z předchozího kola. Slezané vyhráli šestý z posledních sedmi zápasů.

Po porážce 81:98 v Ostravě pokračuje také nepříznivá série nováčka z Jindřichova Hradce. Poslední celek tabulky prohrál i devátý zápas v nejvyšší soutěži. O výsledku rozhodla třetí čtvrtina, kterou domácí ovládli 28:7.