Mečbol Philadelphii zařídil v poslední vteřině prodloužení Embiid

Jednu výhru od postupu do druhého kola play-off NBA jsou basketbalisté Philadelphie, kteří vyhráli 104:101 po prodloužení v Torontu. Boston se po výhře 114:107 ujal vedení 2:0 nad Brooklynem, Chicago po výhře 114:110 vyrovnalo sérii s Milwaukee na 1:1.

Joel Embiid v utkání s Orlandem
zdroj: USA Today Sports autor: Bill Streicher

Philadelphia v základní hrací době ani jednou nevedla a prodloužení dohrávala bez vyfaulovaného Jamese Hardena. Sixers se však mohli spolehnout na Joela Embiida, který trojkou 0,7 sekundy před koncem rozhodl o vítězství.

Kamerunský pivot si spravil chuť po závěru čtvrté čtvrtiny, ve které měl na dosah šest sekund před sirénou možný rozhodující koš. Celkem Embiid nasbíral 33 bodů a 13 doskoků.

"Dnes jsme se v důležitých momentech dobře rozhodovali. Věřím, že sérii příště ukončíme,“ prohlásil Embiid, jenž je v play-off prvním pivotem, který trefil vítěznou trojku, za posledních 25 let. Rozhodující čtvrtou výhru může Philadelphia přidat v sobotu.

Také Boston prohrával ve druhém duelu s Brooklynem až o 17 bodů, nakonec však vyhrál 114:107. Celtics ovládli druhý poločas 59:42 a v poslední čtvrtině povolili Nets pouze 17 bodů. Sedm z osmi hráčů vítězů, kteří zasáhli do duelu, nasbíralo dvouciferný počet bodů, nejvíc Jaylen Brown 22.

Cenný triumf získalo Chicago, které uspělo na hřišti Milwaukee 114:110 a srovnalo stav série na 1:1. Vděčit může mimo jiné DeMaru DeRozanovi, jenž si připsal 41 bodů a sedm doskoků.

Hvězdě Bulls sekundovali s 24 body a 13 doskoky Nikola Vučevič a s 20 body Zach LaVine. Loňským šampionům na druhé straně nestačilo 33 bodů a 18 doskočených míčů Janise Adetokunba či 25 bodů Brooka Lopeze.

1. kolo play-off NBA - Východní konference:

2. zápasy:

Boston - Brooklyn 114:107, stav série 2:0; Milwaukee - Chicago 110:114, stav série 1:1.