Krejčí nastoupil za Oklahomu poprvé v základní sestavě a pomohl k výhře nad Portlandem

Vít Krejčí poprvé v kariéře v NBA nastoupil v základní sestavě Oklahoma City a 12 body přispěl k vítězství 134:131 po prodloužení na palubovce Portlandu. V zápase odehrál 32 minut, během nichž proměnil čtyři ze šesti trojek a přidal tři doskoky a po dvou asistencích a ziscích. V bodech i minutách vyrovnal své kariérní maximum.

Utkání Portland - Oklahoma City
zdroj: ČTK/AP

Krejčí sehrál důležitou roli, když v poslední čtvrtině třemi trojkami držel Thunder v kontaktu s Portlandem, který měl neustále mírné vedení. Pět minut před koncem pak Krejčí přepustil místo na hřišti Isaiahovi Robymu, který se stal hrdinou zápasu, když zaznamenal 13 ze svých 30 bodů právě v závěru.

Portland devět vteřin před koncem vedl o tři body, proto trenér Oklahomy pustil do hry i Krejčího, míč si však vzal Roby a trojkou poslal zápas do prodloužení. V něm přidal dalších sedm bodů a zařídil vítězství Oklahomy. Poslední dvě minuty prodloužení odehrál i Krejčí.

Miami se ve vyrovnané tabulce Východní konference vrátilo na první příčku poté, co porazilo Sacramento 123:100. Jimmy Butler k tomu přispěl 27 body.

Heat vyhráli poprvé po čtyřech porážkách a dostali se před Boston, který prohrál 112:115 po prodloužení s Torontem.

Pro Raptors to byla velmi důležitá výhra v boji o přímý postup do play-off, jelikož tak udrželi šestou příčku před Clevelandem, který zvítězil 107:101 nad Orlandem. Toronto táhl Pascam Siakam, který si vylepšil sezonní maximum na 40 bodů.

Také Denver drží přímý postup do play-off poté, co zvítězil 113:109 nad Charlotte. Hlavním strůjcem vítězství byl opět srbský pivot Nikola Jokič, který zapsal 19. triple double v sezoně za 26 bodů, 19 doskoků a 11 asistencí.

Memphis si pojistil druhé místo v soutěži, když zvítězil 123:95 nad třetím Golden State a už má na Warriors i týmy z Východní konference náskok pěti výher, přičemž do konce základní části mu zbývá už jen šest zápasů.

San Antonio zvítězilo 123:120 nad Houstonem a na jedenáctém místě tabulky Západní konference už je těsně za desátým Los Angeles Lakers. Dejounte Murray k výhře přispěl svým osobním maximem 33 body a 11 asistencemi.

Výsledky:

Charlotte - Denver 109:113, Cleveland - Orlando 107:101, Houston - San Antonio 120:123, Indiana - Atlanta 123:132, Memphis - Golden State 123:95, Miami - Sacramento 123:100, New York - Chicago 109:104, Portland - Oklahoma City 131:134 po prodl. (za hosty Krejčí 12 bodů, 3 doskoky, 2 asistence), Toronto - Boston 115:112 po prodl.