Následuje
Paralympijský magazín

Basketbalistky Trutnova uspěly po třech porážkách a zůstaly třetí

Praha - Po sérii tří porážek uspěly basketbalistky Trutnova ve východočeském derby s Pardubicemi, nad kterými zvítězily 95:75 a udržely si třetí místo v ligové tabulce. Na výhře favorita nad předposledním týmem soutěže měla velký podíl Lenka Větrovcová, která nastřílela 27 bodů, čímž si vytvořila střelecké maximum v této sezoně, a přidala 18 doskoků.

Eva Vítečková
zdroj: ČTK

Stejně bodů jako Trutnov má nadále čtvrtý tým VŠ Praha, který zdolal Karlovy Vary 74:70. Lokomotiva tak definitivně přišla o naději proklouznout do nejlepší šestky pro nadstavbovou část.

Vedoucí USK Praha si připsal ve 20. kole jubilejní dvacátou výhru, když v Brně deklasoval Valosun 116:64. Hned sedm hráček úřadujícího mistra se při střelbě dostalo do dvouciferných čísel, nejlepší střelkyní zápasu byla s 18 body Frida Eldebrinková. Pražanky tak vylepšily svůj střelecký ligový průměr přesahující 100 bodů na zápas.

Stobodovou hranici překonalo také Frisco Brno, které v Praze porazilo VŠE 108:79. O body úřadujícího vicemistra se podělilo jen pět hráček z osmi, které nastoupily. Nejlepší střelkyní byla s 27 body Pecková, které sekundovaly Hejdová (26) a Abdiová (21). V dresu Strakonic se blýskla 27 body Kateřina Křížová, ani výkon druhé nejlepší střelkyně ligy na úspěch nestačil. Domácí tým podlehl Hradci Králové 60:73.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy