Následuje
Olympijský magazín

Maslák po štafetě: S postupem jsem počítal, s rekordem nikoliv

Finišman úspěšné české štafety na 4 x 400 metrů Pavel Maslák pomohl českému kvartetu do finále mistrovství Evropy. V postup prý věřil už před závodem, s českým rekordem ale nepočítal. "Já už jsem to říkal včera, když jsem se díval na startovky, že postoupíme. Buď ze třetího místa, nebo časem," prozradil po závodě.

Česká štafeta postoupila ze třetího místa v rozběhu
zdroj: Reuters autor: Kai Pfaffenbach

V rozběhu sledoval, jak dobře si vedou jeho kolegové. Patrik Šorm, Michal Desenský i Vít Müller běželi blízko postupových pozic. "Když jsem viděl, že kluci jsou stále v kontaktu mezi čtvrtým pátým místem, tak jsem věřil, že to urvu," vykládal Maslák.

Do posledního úseku vyběhl jako čtvrtý, ale rychle se dostal před polského soupeře, kterého už před sebe nepustil. V cílové rovince si jen kontroloval třetí pozici, zajišťující přímý postup. "Běžel bych asi o něco rychleji, ale maximálně tak o dvě desetiny. Ono to sice vypadalo, že vypouštím hodně, ale musel jsem furt běžet, abych si to hlídal, a zas tolik úplně jsem to nepošetřil," řekl.

Ke štafetě přistupuje Maslák jinak než k individuálním závodům. "Je to určitě úplně jiné a je to taková jiná motivace, než když člověk běží jenom sám za sebe," vysvětlil.

Čas 3:02,52, který je novým českým rekordem, ho překvapil. "Nečekal jsem, že se rozběhy poběží takhle rychle," poznamenal. Jeho kolega Desenský popisoval cestu k rekordu. "Nebyly tam žádné kolize, běželo se plynule."

Další šanci posunout rekordní čas budou mít čeští čtvrtkaři v sobotním finále. Budou navazovat na čtvrté místo z ME 2016 v Amsterodamu, které získali v obdobném složení, jen Jana Tesaře nahradil Müller. Ten tak poběží finále štafety na ME poprvé. "Já se těším moc. Nepostoupil jsem na 400 překážek a tohle si fakt užiju," pochvaloval si.

Postupový rozběh české štafety na 4 x 400 m s ohlasem
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

// socket connector